Ohlédnutí za sezónou 2017 týmu ORICA-Scott

nabor

Za dalším týmem se přesuneme na jižní polokouli k „protinožcům“. Dalším týmem v pořadí je ORICA-Scott, která má za sebou sezónu spíše slabší. Velkou roli v tom hrálo dlouhodobé zranění Estebana Chávese.

Koupit dres Orica

Tým nebyl na trhu moc aktivní. Sestavu opustili Michael Matthews, Amets Txurruka a Christian Meier. Tým posílili Roger Kluge a Roman Kreuziger.

Na domácím šampionátu byl Simon Gerrans na druhém místě, když mu rybník vypálil mladík Miles Scotson z BMC.

Přesto sezóna začala parádně, výhrami Caleba Ewana v první, třetí, čtvrté a šesté etapě na největším domácím závodě Tour Down Under. V Austrálii pokračoval tým v dobrých výkonech i na Herald Sun Tour, kde Damien Howson po výhře v etapě přidal i celkový triumf. Na obou závodech se představil i Esteban Cháves, který se chystal na Tour de France, ale po Heraldu zmizel ze závodů na dlouhé měsíce. Gerrans přidal druhé místo na Cadel Evans Great Ocean Road Race.

Na začátku února vyhrál spurt ve Valencii Magnus Cort Nielsen. Caleb Ewan přidal další vavřín na okruhu Yas Marina při závodu Abu Dhabi Tour.

Simon Yates vítězem 6. etapy Paříž – Nice

Na Paříž-Nice ovládl etapu Simon Yates a v celkovém pořadí obsadil 9. místo. V Katalánsku na něj navázal Daryl Impey a Michael Albasini vyhrál po jedné etapě v Baskicku a v Romandii. V Romandii etapu vyhrál i Simon Yates a celkově vystoupal až na druhou příčku.

 

 

Caleb Ewan a jeho vítězství na Giru

Následovalo Giro, kam tým odjel s Calebem Ewanem a Adamem Yatesem. Caleb Ewan vyhrál devátou etapu a Adam Yates bojoval s Bobem Jungelsem o bílý dres, který nakonec nezískal a v celkovém pořadí bral 9. místo.

Na Dauphiné se na scéně znovu objevil Esteban Cháves, ale bez výrazného výsledku, podobně jako Simon Yates. Oba odjeli na Tour de France. Zatímco Cháves nedokázal nabrat formu ani zde, ale Simon Yates vybojoval celkové 7. místo a také bílý dres.

Po Tour přišel závod Kolem Polska a triumfy Caleba Ewana a Jacka Haiga. Mladý Australan Haig byl navíc v celkovém pořadí na skvělém 8. místě.

Ötzaler 5500 Roman Kreuziger
Roman Kreuziger na pódiu po závodu Pro Ötzaler 5500

Poprvé se jako profesionální závod jel proslulý Ötztaler. Závod, během kterého jezdci nastoupají přes 5000 výškových metrů bývá právem označován za nejtěžší závod vůbec. A tým ORICA-Scott má ve svých řadách vůbec prvního vítěze závodu mezi profesionály – Romana Kreuzigera, který na brutální trati v okolí Söldenu zvítězil.

Na Vueltu odjel tým v plné síle, ale bratrům Yatesovým se nepovedlo se k TOP 10 ani přiblížit. Nejlépe tak dopadl Esteban Cháves na konečném 11. místě. Ale byl na tom mnohem lépe. Jednu chvíli dokonce okupoval druhé místo pořadí.

Poslední tři týmové výhry přidal Caleb Ewan na Tour of Britain ve spurtech v první, třetí a šesté etapě. Adam Yates pak přidal ještě druhé místo na klasice Milán – Turín, ale to bylo vše.

Hodnocení sezóny – 6/10

Sezóna nedopadla špatně. Tým zaznamenal pěkné výsledky jak v celkových pořadích, tak v jednotlivých etapách. Velkou měrou se na tom podílel Caleb Ewan. Dobře se znovu ukázali bratři Yatesové. Jako dobrý krok se ukázalo i angažování Romana Kreuzigera a velkým příslibem do budoucna je i Jack Haig. Velkou ztrátou bylo zranění Estebana Chávese, který vypadl z poloviny sezóny a do závodního rytmu už se nedokázal vrátit. Zklamáním byly i výkony Simona Gerranse, který po dobrých výkonech v úvodu sezóny naprosto zmizel z čela pořadí.

Líbí se vám dresy Orica?

Kompletní nabídka Orica v našem eshopu.

HLASOVÁNÍ - cyklista roku 2017

Připravili jsme si pro naše čtenáře anketu – cyklista roku 2017. Je to jen ve vašich rukou! Rozhodněte o nejlepším jezdci, týmu a také v dalších několika kategoriích. Jeden vylosovaný hlasující vyhraje kšiltovku Tour de France v hodnotě 599 Kč.

Hlasovat a vyhrát =>

Plán dalších ohlédnutí

Datum Týmy Ohlédnutí Eshop
9.11.2017 AG2R článek do eshopu pro dres
12.11.2017 Astana článek do eshopu pro dres
15.11.2017 Bahrain-Merida článek do eshopu pro dres
18.11.2017 BMC článek do eshopu pro dres
21.11.2017 Bora-hansgrohe článek do eshopu pro dres
24.11.2017 Cannondale-Drapac článek do eshopu pro dres
27.11.2017 Dimension Data článek do eshopu pro dres
30.11.2017 FDJ článek do eshopu pro dres
3.12.2017 Katusha-Alpecin článek do eshopu pro dres
5.12.2017 Lotto Soudal článek do eshopu pro dres
7.12.2017 LottoNL-Jumbo článek do eshopu pro dres
9.12.2017 Movistar článek do eshopu pro dres
11.12.2017 ORICA-Scott článek do eshopu pro dres
13.12.2017 Quick-Step Floors článek do eshopu pro dres
15.12.2017 Sky článek do eshopu pro dres
17.12.2017 Sunweb článek do eshopu pro dres
19.12.2017 Trek-Segafredo článek do eshopu pro dres
21.12.2017 UAE Team Emirates článek do eshopu pro dres