nabor

Za dalším týmem se přesuneme na jižní polokouli k „protinožcům“. Dalším týmem v pořadí je ORICA-Scott, která má za sebou sezónu spíše slabší. Velkou roli v tom hrálo dlouhodobé zranění Estebana Chávese.

Koupit dres Orica

Tým nebyl na trhu moc aktivní. Sestavu opustili Michael Matthews, Amets Txurruka a Christian Meier. Tým posílili Roger Kluge a Roman Kreuziger.

Na domácím šampionátu byl Simon Gerrans na druhém místě, když mu rybník vypálil mladík Miles Scotson z BMC.

Přesto sezóna začala parádně, výhrami Caleba Ewana v první, třetí, čtvrté a šesté etapě na největším domácím závodě Tour Down Under. V Austrálii pokračoval tým v dobrých výkonech i na Herald Sun Tour, kde Damien Howson po výhře v etapě přidal i celkový triumf. Na obou závodech se představil i Esteban Cháves, který se chystal na Tour de France, ale po Heraldu zmizel ze závodů na dlouhé měsíce. Gerrans přidal druhé místo na Cadel Evans Great Ocean Road Race.

Na začátku února vyhrál spurt ve Valencii Magnus Cort Nielsen. Caleb Ewan přidal další vavřín na okruhu Yas Marina při závodu Abu Dhabi Tour.

Simon Yates vítězem 6. etapy Paříž – Nice

Na Paříž-Nice ovládl etapu Simon Yates a v celkovém pořadí obsadil 9. místo. V Katalánsku na něj navázal Daryl Impey a Michael Albasini vyhrál po jedné etapě v Baskicku a v Romandii. V Romandii etapu vyhrál i Simon Yates a celkově vystoupal až na druhou příčku.

 

 

Caleb Ewan a jeho vítězství na Giru

Následovalo Giro, kam tým odjel s Calebem Ewanem a Adamem Yatesem. Caleb Ewan vyhrál devátou etapu a Adam Yates bojoval s Bobem Jungelsem o bílý dres, který nakonec nezískal a v celkovém pořadí bral 9. místo.

Na Dauphiné se na scéně znovu objevil Esteban Cháves, ale bez výrazného výsledku, podobně jako Simon Yates. Oba odjeli na Tour de France. Zatímco Cháves nedokázal nabrat formu ani zde, ale Simon Yates vybojoval celkové 7. místo a také bílý dres.

Po Tour přišel závod Kolem Polska a triumfy Caleba Ewana a Jacka Haiga. Mladý Australan Haig byl navíc v celkovém pořadí na skvělém 8. místě.

Ötzaler 5500 Roman Kreuziger
Roman Kreuziger na pódiu po závodu Pro Ötzaler 5500

Poprvé se jako profesionální závod jel proslulý Ötztaler. Závod, během kterého jezdci nastoupají přes 5000 výškových metrů bývá právem označován za nejtěžší závod vůbec. A tým ORICA-Scott má ve svých řadách vůbec prvního vítěze závodu mezi profesionály – Romana Kreuzigera, který na brutální trati v okolí Söldenu zvítězil.

Na Vueltu odjel tým v plné síle, ale bratrům Yatesovým se nepovedlo se k TOP 10 ani přiblížit. Nejlépe tak dopadl Esteban Cháves na konečném 11. místě. Ale byl na tom mnohem lépe. Jednu chvíli dokonce okupoval druhé místo pořadí.

Poslední tři týmové výhry přidal Caleb Ewan na Tour of Britain ve spurtech v první, třetí a šesté etapě. Adam Yates pak přidal ještě druhé místo na klasice Milán – Turín, ale to bylo vše.

Hodnocení sezóny – 6/10

Sezóna nedopadla špatně. Tým zaznamenal pěkné výsledky jak v celkových pořadích, tak v jednotlivých etapách. Velkou měrou se na tom podílel Caleb Ewan. Dobře se znovu ukázali bratři Yatesové. Jako dobrý krok se ukázalo i angažování Romana Kreuzigera a velkým příslibem do budoucna je i Jack Haig. Velkou ztrátou bylo zranění Estebana Chávese, který vypadl z poloviny sezóny a do závodního rytmu už se nedokázal vrátit. Zklamáním byly i výkony Simona Gerranse, který po dobrých výkonech v úvodu sezóny naprosto zmizel z čela pořadí.

Líbí se vám dresy Orica?

Kompletní nabídka Orica v našem eshopu.