První etapu Tour Down Under ovládl podle očekávání Ewan

nabor

Australský hvězdný sprinter Caleb Ewan (Orica-Scott) potvrdil roli favorita a zvítězil v 1. etapě na Tour Down Under 2017, čímž se dostal i do celkového vedení. Za ním dojeli Danny Van Poppel (Sky) a Sam Bennett (Bora-Hansgrohe).

Jako první se z balíku utrhl Laurens De Vrees (Astana), ale nikdo další se k němu už nepřidal. Sám proti pelotonu neměl šanci a na metě 20 kilometrů do cíle byl dojet. Záhy na sprinterské prémii ukázal Jay McCarthy (Bora-Hansgrohe), že to s útokem na celkové prvenství myslí vážně, když posbíral 3 bonusové vteřiny a vzdálil se tak svým konkurentům v boji.

Nedlouho po prémii nastoupil Jan Bakelants (AG2R), k němu se poté neúspěšně pokusil přidat Adam Hansen (Lotto-Soudal). Na čele závodu tak jeli dva jezdci několik desítek metrů od sebe, bez možnosti si pomoci. Oba je nakonec peloton dojel, konkrétně necelých 5 kilometrů před cílem.

Peter Sagan se v závěru etapy ukázal jako týmový hráč, když skvěle rozjel spurt Samu Bennettovi, který měl očividně lepší nohy. Ani to ale nestačilo na Caleba Ewana, jenž si dojel pro druhé vítězství v letošním roce.

Cítil jsem na sebe velký tlak, poté co jsem zde loni vyhrál a všichni tak ode mě čekali to samé i letos. Je to velká úleva a dobrý začátek celého týdne

Zítřejší etapa již nabídne zajímavý zvlněný profil s dojezdem na kopec. Vyhraje již někdo z vrchařů? Nebo zabodují klasikáři?