Richie Porte nenašel ve druhé etapě konkurenci

nabor

Jezdec týmu BMC Richie Porte si suverénně počínal v dojezdu druhé etapy závodu Tour Down Under. Po vítězné etapě se oblékl i do okrového dresu lídra celkového pořadí.

Zatímco v předchozí etapě dosahovaly teploty hodnot přes 45 stupňů, dnes se sotva dostaly přes dvacet.

Do úniku se vydal osamoceně Jasha Sütterlin (Movistar). Jeho maximální náskok činil pět minut, ovšem jeho únik byl již od začátku odsouzen k záhubě a padesát kilometrů před cílovou páskou ho dojel peloton, tažený Damienem Howsonem z Oricy.

Tempa se následně ujal i průběžně vedoucí muž celého závodu a vítěz první etapy – Caleb Ewan, který pracoval pro své lídry, tedy Simona Gerranse a Estebana Chavese.

Ovšem bylo znát, že Richie Porte se cítí dobře. Jakmile se přiblížilo cílové stoupání, nasadil australský šampion z BMC Miles Scotson ostré tempo.

Poté měl problémy, loni třetí muž celkového pořadí, – Sergio Henao.  V této etapě již druhý defekt. Do pelotonu se vrátil, ale stálo ho to hodně sil.

Pak už přišlo na řadu krátké a prudké cílové stoupání Paracombe.

Nejprve nastupoval Gorka Izagirre. Na jeho nástup však ostře odpověděl právě Porte. Porteho zadního kola se nedokázal udržet nikdo.

Tasmánec doslova spurtoval k cíli a cílem projel jako první. Na druhého Izagirra a třetího Chavese najel šestnáct sekund. Další skupinu přivedl Rohan Dennis s odstupem devatenácti sekund.