Caleb Ewan podruhé úřaduje

nabor

Caleb Ewan (Orica-Scott) vyhrál třetí etapu Tour Down Under, která pro něj byla v letošním ročníku již druhou vítěznou. V závěrečném spurtu porazil Petera Sagana (Bora-Hansgrohe) a Niccola Bonifazia (Bahrain-Merida).

V úniku dne se představila čtveřice jezdců: Thomas De Gendt(Lotto-Soudal), Clément Chevrier (AG2R-La Mondiale), Jeremy Maison (FDJ) a Vegard Stake Laegen (UAE Abu Dhabi), která si postupem času vybudovala i více než 4 minutový náskok na peloton.

První sprinterskou prémii a s ní i 3 vteřinovou bonifikaci sebral Thomas De Gendt. A loňský vítěz na Mont Ventoux vyhrál i nasledující horskou prémii, čímž se v horské klasifikaci dotáhl na vedoucího Richieho Porta (BMC Racing Team).

Peloton vedený Oricou a BMC začal sice zrychlovat až v závěrečných 30 kilometrech, ale zato s takovou vervou, že uniklé kvarteto nemělo sebemenší šanci. Na metě 15 kilometrů už zůstal na čele závodu pouze Stake Laegen, a s pouhými 24 vteřinami k dobru.

O pár minut později byl i on dojet a balík se začal připravovat na hromadný dojezd. Na čele byly opět nejvíce vidět vlaky týmu Sky, Trek-Segafredo a Bora-Hansgrohe.

Naopak Caleb Ewan se poslední kilometry musel spoléhat pouze sám na sebe. V úplném závěru ale i tak předvedl svou neuvěřitelnou akceleraci a nechal Sagana a spol. daleko za sebou.

V závěru jsem v pádu jsem ztratil svého klíčového muže Daryla Impeyho, což byla velká rána. Tak jsem se jen snažil držet vepředu a nakonec to vyšlo.