Ewan ve fotofiniši porazil Bennetta s Gaviriou

nabor

Australský rychlík Caleb Ewan (Orica-Scott) neuvěřitelně těsně porazil ve spurtu 7. etapy Giro d´Italia Fernanda Gaviriu (Quick-Step) a Sama Bennetta (Bora Hansgrohe). Čtvrtý dojel Němec André Greipel (Lotto-Soudal). Růžový Bob Jungels (Quick-Step Floors) si své vedení pohlídal a Maglia Rosa oblékne i zítra.

Na startu závodu se dnes objevila i Hollywoodská hvězdy Patrick Dempsey. Herec známý především díky seriálu Chirurgové, se postavil na startovní čáru a spolu s pelotonem si projel neutrální zónu. Svou práci pro sponzory (především Tag Heuer partnera BMC Racing) provedl v historickém růžovém dresu. Celou akci poté popsal jakou neskutečně zajímavou ale zároveň děsivou.

Do dnešní 224 kilometrů dlouhé etapy vyrazil peloton ve čtvrt na jednu a o pár minut později jsme již měli únik dne. Jako první zaútočil Guiseppe Fonzi (Wilier Triestina – Selle Italia) a přidali se k němu Simone Ponzi (CCC Sprandi Polkowice) a Dimitrij Kozončuk (Gazprom-RusVelo). Ponzi ale o 40 kilometrů později dostal defekt a nebyl již schopen si duo Fonzi-Kozončuk dojet.

Problémy s alergií i v dnešní etapě trápily italského mistra Giacoma Nizzola (Trek-Segafredo). Po většinu dne se potloukal na konci pelotonu a do závěrečného spurtu již nezasáhl.

Na čele pelotonu se podle očekávání pohyboval především tým jezdce v růžovém Boba Jungelse Quick-Step Floors, ke kterému se později přidali i borci z Oricy a Lotta-Soudal. Náskok úniku se celý den držel maximálně na 5 minutách a v posledních 30 kilometrech šel rapidně dolu.

20 kilometrů před cílem byl závod opět pospolu a na čele se usadila směsice sprinterských týmů a týmů na celkové pořadí. Nejvíce byl v závěru vidět tým Caleba Ewana, Orica-Scott, který určoval tempo v posledních 10. kilometrech. Zdatně jim ale sekundovala německá squadra Bora Hansgrohe, která zatím prožívá Giro jako ze snu.

Dojezd etapy byl velmi technický a prudké zatáčky ani šikany nebyly nic neobvyklého. Samotná cílová čára nebyla vidět až do mety 100 metrů před cílem, což situaci pro spurterské vláčky značně ztížilo. Na výbornou si ale se všemi překážkami poradila Orica a Bora. Caleb Ewan sice vyrazil nezvykle brzy, avšak svůj náskok udržel až do úplného konce. Sam Bennett byl závěrečných pár set metrů pořád u Ewana, naopak Gaviria musel jeho náskok mohutně dotahovat.

Zítra nás čeká podobná etapa jako včera s velmi zvlněným profilem. A zástupy italských tifosi se již dožadují vítězství některého z mnoha Italů na startu. Tak že by zítra konečně zabodoval Pippo Pozzato, Marco Marcato či Davide Formolo.

[cyklostat id=“Giro-dItalia“ etapa=“7″ rok=“2017″ nadpis=“Giro d’Italia 2017, pořadí 7. etapy“]