Bojovníci a smolaři: Koren vs Bennett

nabor

Bojovníkem dne je jezdec z Cannondalu-Drapac. Konkrétně Kristijan Koren za svůj odvážný nástup 5 kilometrů před cílem. Smolařem je opět Sam Bennett z Bory Hansgrohe.

Kristijan Koren (Cannondale-Drapac)

Americký tým pod záštitou výrobce kol Cannondalu si letos prožívá opravdu špatnou sezonu. I přes umístění na pódiu Paris-Roubaix v podání Sepa Vanmarcka, získali jezdci ve svítivě zelených dresech pouhopouhé jedno vítězství za celý letošní rok. Povedlo se to jen Tomsu Škujinšovi na Coppi e Bartali. A to je pro tým kde jezdí třeba Talansky, Rolland, Formolo, Uran, Vamarcke, Phinney nebo Dombrowski velké zklamání. To chtěl dnes změnit právě Koren a 5 kilometrů před cílem nastoupil z plného tempa balíku a podařilo se mu získat pěkných pár vteřin. Ještě 2 kilometry se držel na čele závodu, než ho sprinterské týmy konečně dojely. Cannondale si tak bude muset na druhou výhru v sezoně ještě počkat.

Sam Bennett (Bora Hansgrohe)

Irský sprinter Sam Bennett se v našem seriálu bojovníci vs. smolaři objevuje již po druhé, díky svým výkonům i bojovnému srdci. Dnes je naším smolařem dne, poté co po své nemoci a následném 3 místě i dnes skončil na pódiu. V 7. etapě dojel opět třetí, tentokrát ale pouze centimetry za vítězným Ewanem a druhým Gaviriou. Získal velmi cenné skalpy v podobě Greipela a Stuyvena a potvrdil svou velmi dobrou a konzistentní formu na stém Giru.