Klasikářská etapa s cílem v Peschici

nabor

Uspěje dnes únik, nebo zvlněný dojezd ovládne někdo z pelotonu? Taková je hlavní otázka 189 kilometrů dlouhé osmé etapy Giro d’Italia.

Profil 8. etapy Giro d'Italia 2017Vrchaři už cítí ve vzduchu velikán Blockhaus, zranění a nemocní se snaží zavětřit volný den. V sobotní Apulii bude ovšem na programu něco jiného. Etapa zprvu zcela rovná, v níž se strhne mírná mela o možnost být součástí lukrativního úniku, posléze ji však okoření „dvojka“ Monte Sant’Angelo (volně přeloženo „Svatá hora“, 9,5 km, 6,8 %) a prémie třetí kategorie Coppa Santa Tecla s prudkým úvodem a mírnou druhou polovinou.

Profil dojezdu 8. etapy Giro d'Italia 2017Rozhodující kilometry se odehrají na poloostrově Gargano a ve stejnojmenném národním parku. Ten byl založen roku 1991 a jeho pestrá krajina zabírá plochu 1181 km², tedy skoro stejnou jako všechny české národní parky dohromady. Cílové přímořské městečko Peschici je jedním z jeho turistických center. Klíčových bude posledních 10,8 km s dvoustupňovým neklasifikovaným stoupáním, sjezdem (1,8 km, -6,5 %) a 1,55 km před cílem začátkem klíčového kopce. Ten má průměr 5,7 %, posledních 200 metrů 10,5 %.

Bude nějaký tým chtít etapu kontrolovat natolik, aby vítěz vzešel z pelotonu? Pokud ano, budou favority Adam Yates, Keldermann, Michael Woods, Rui Costa, Thibaut Pinot či Ben Hermans a ztrácet by neměl ani růžový Bob Jungels.

Oproti tomu ztráta Nathana Haase, Dylana Teunse, Slagtera, Konrada či motivované dvojky z Astany Sáncheze a Bilbaa narostla již natolik, že nepředstavují pro růžový trikot hrozbu. Naopak „hrozba“, že dnes vyhrají, je tím jen vyšší.

Osmá etapa Giro d’Italia 2017 začíná ve 12:25. Přenosy i dojezd zůstávají věrny klasickým časům 13:00 a 17:00 – či později. Náš Facebook čeká až do raného odpoledne na vaše tipy.