Sylvain Chavanel se vítězstvím ve čtvrté etapě 4 dny Dunkerque dostal do čela celkového pořadí

nabor

Sylvain Chavanel se stal vítězem čtvrté etapy závodu 4 dny Dunkerque, čímž se dostal i do vedení celkové klasifikace.

Organizátoři závodu si na dnešek připravili 167 kilometrovou etapu mezi Marck-en-Calaisis a Le Portel. Na trati bylo hned šest vrchařských prémií, což činilo z etapy velice obtížnou záležitost. Jednalo se také o první vážnou příležitost klasikářů, jak setřást spurtéry a sesadit je z prvních pozic celkové klasifikace.

Do úniku se vydali Luca Pacioni (Androni), Chun Kai Feng (Bahrain) a Kevin Le Cunff (Auber 93). Těmto jezdcům však nedával příliš nadějí tým Delko Marseille, který dlouho kontroloval tempo skupiny a nakonec únik dojel daleko před finišem.

V nevhodnou chvíli si defekt vybral lídr celkového pořadí Jens Debusschere. Belgičan dnes zřejmě neměl ani dobrý den a bez pomoci týmových kolegů se již dopředu nevrátil. Do cíle dorazil devět minut za vítězem.

Devět kilometrů před cílem zaútočil španělský cyklista – Delio Fernandez. Za ním se vytvořila devítičlenná skupina, která Fernandeze zanedlouho dojela. Netrvalo však dlouho a v jedné z nejprudších pasáží vyrazil vpřed Chavanel. Sedmatřicetiletý veterán si vytvořil slušný náskok, který však  skupina za ním v závěru stahovala. Chavanel si však udržel až do cíle pětisekundový náskok a poprvé v letošní sezóně zvedl ruce nad hlavu.

[cyklostat id=“4-Jours-de-Dunkerque–Tour-du-Nord-pas-de-Calais“ etapa=“4″ rok=“2017″ nadpis=“4 dny Dunkerque 2017, pořadí 4. etapy“]