Benjamin Thomas překvapil ve třetí etapě 4 dny Dunkerque

nabor

Ve třetí etapě zaskočil spurtérské týmy jezdec kontinentální stáje Equipe Cycliste Armée de Terre – Benjamin Thomas. Celkové pořadí zůstalo nezměněno.

První dvě etapy si s přehledem pohlídaly spurtérské týmy. První etapu vyhrál Jens Debusschere a druhou Arnaud Démare.

Na jezdce dnes čekala nejkratší ale profilově zatím nejtěžší etapa. Čtyři vrchařské prémie byly vyskládány po celé trati, měřící 152 kilometrů. Byly sice nižší kategorie, ale rozhodně mohly zamíchat kartami. Poslední z nich měla přijít na řadu čtrnáct kilometrů před cílovou páskou.

Únik vytvořili Andrea Vendrame a Raffaello Bonossi (Androni), Brice Feillu (Fortuneo), Guillaume Levarlet (Wanty), Thibault Ferasse (Armée de Terre), Flavien Dassonville (Auber 93) a Jérémy Cabot (Roubaix). Tito jezdci si však nikdy nevytvořili velký náskok. Poměrně daleko před cílem tak byli dojeti pelotonem, který táhl tým Direct Energy. Snaha francouzského celku roztrhala peloton, ale všichni favorité zůstali vpředu. Připravovali pozici pro Sylvaina Chavanela, který následně patnáct kilometrů před cílem zaútočil. Společně s ním vyrazili Maxime Vantomme a Benjamin Thomas.

Chavanel jel ostré tempo a také díky němu se navyšoval náskok skupiny. Pět kilometrů před cílem to však bylo pouze deset sekund. Chavanel následně doplatil na své úsilí a vrátil se do pelotonu. Benjamin Thomas posléze nastoupil a Vantomme mu nestačil. Náskok teprve jednadvacetiletého Francouze byl velmi malý, avšak spurtérské týmy ho pravděpodobně mírně podcenily, a tak si stále udržoval malý náskok. Ten si nakonec udržel až do cíle, když druhý Bonifazio finišoval ve stejném čase jako on. Pro Thomase je to první profesionální výhra.

V pelotonu byl i Jens Debusschere, etapu dokončil na 26. místě a vedení tak uhájil.

[cyklostat id=“4-Jours-de-Dunkerque–Tour-du-Nord-pas-de-Calais“ etapa=“3″ rok=“2017″ nadpis=“4 dny Dunkerque 2017, pořadí 3. etapy“]