Bojovníci a smolaři: Dillier vs. Stuyven

nabor

Jako bojovníka a smolaře jsme dnes vybrali prvního a druhého muže etapy.

Bojovník dne: Silvan Dillier

Bojovníkem etapy je i dnešní vítěz. Tento šestadvacetiletý Švýcar přijel na Giro pomáhat Tejayi Van Garderenovi a Rohanu Dennisovi. Možná i díky odstoupení Dennise se mu naskytla příležitost vydat se dnes do úniku společně s dvojicí Treku – Madsem Pedersenem a Jasperem Stuyvenem, a německo-italskou dvojicí – Lukasem Pöstlbergerem a Simone Andreettou. I když se zdálo, že na peloton bude tato skupina dnes krátká, druhou část etapy však zvládli excelentně. Dillier jel chytře a zbytečně ostatním jezdcům nenastupoval. Tyto ušetřené síly využil v závěru. Zde ač pravděpodobně papírově rychlejšího Stuyvena udržel za sebou a vyhrál svou první etapu na Grand Tour.

Smolař dne: Jasper Stuyven

Jasper Stuyven je spíše specialistou na klasiky, což potvrdil loňským vítězstvím na Kuurne-Brusel-Kuurne a výborným čtvrtým místem na letošním Paris-Roubaix. Ovšem na Grand Tours dostává od svého týmu zpravidla důvěru a může se porvat o vítězství v etapě. Blízko byl ve druhé etapě loňské Tour de France, ale na jeho neúspěchu měl velkou zásluhu i Roman Kreuziger, který v závěru stáhl jeho velký náskok. O rok dříve vyhrál etapu na Vueltě i se zlomeným zápěstím. Ve druhé etapě, zde na Giru dojel třetí.

Dnes byl znovu blízko. Dostal se do úniku a peloton je podcenil. Na předposledním krátkém stoupání nastoupil, ale Dillier s Pöstlbergerem se ho udrželi. Rakušana ve spurtu porazil, ale na Švýcara jen těsně nestačil.