Po celodenním úniku oslavil výhru Silvan Dillier

nabor

V šesté etapě Giro d’Italia se radoval jezdec z úniku, konkrétně Silvan Dillier. Druhé místo obsadil jen těsně za ním Jasper Stuyven a třetí Lukas Pöstlberger. Celkové pořadí se nezměnilo.

Pro únik se tato etapa zdála být jako dobrá šance. I proto se o něj strhla v úvodu etapy velká bitva, ve které nakonec byli nejsilnější Mads Pedersen, Jasper Stuyven (Trek-Segafredo), Silvan Dillier (BMC), Simone Andreetta (Bardiani) a vítěz první etapy Lukas Pöstlberger (Bora-Hansgrohe). Náskok těchto jezdců se šplhal až k devíti minutám. Od mety asi 140 kilometrů do cíle začal jen velmi pomalu klesat.

Peloton táhly týmy Cannondale či Astana, ale čím více se blížil cíl, tím více se na čele objevovaly vlaky jezdců pro celkové pořadí. Každopádně se zdálo, že peloton má situaci pod kontrolou a únik dnes nevyhraje, když byl jejich náskok pět minut šedesát kilometrů před cílem. Jenže uprchlíci následně zrychlili. Na hlavní pole již neztráceli, dokonce na něj i najížděli.

Pomalu začali odpadat i spurtéři, jen vedoucí muž bodovací klasifikace Fernando Gaviria se stále držel, když jeho tým Quick-Step začal udávat tempo. Snaha belgického celku po dlouhé době srazila náskok úniku znovu níž. Quick-Stepu však moc jiných týmů nepomáhalo. Šance úniku se tak stále víc a víc zvyšovaly, ačkoliv odpadl Mads Pedersen. V následném kopci zaútočil Jasper Stuyven, na tento nástup již nezareagoval Simone Andreetta. V tuto chvíli již bylo jasné, že se bude o vítězi rozhodovat z čelní skupiny.

Skupinu táhl do cílového stoupání Pöstlberger. Jezdci se však v jednu chvíli takřka zastavili a Andreetta se mohl vrátit, již to ale nestihl. Jako první zaútočil Dillier, Pöstlberger již neměl síly, ale Stuyven se na Švýcara mocně dotahoval. Begičan však na Dilliera již nestačil, ten si připsal své první vítězství na Grand Tour.

Další skupinu, kde byli i všichni jezdci z čela celkové klasifikace, přivedl do cíle Michael Woods.

[cyklostat id=“Giro-dItalia“ etapa=“6″ rok=“2017″ nadpis=“Giro d’Italia 2017, pořadí 6. etapy“]