Z nečekané bitvy vzešel vítězně Damien Howson

nabor

Měl to být souboj Frooma s Chavesem. Místo toho to byl souboj jejich domestiků Kennyho Elissonda a Damiena Howsona, se kterými soupeřil ještě Jai Hindley.

Sjoerd van Ginneken (Roompot-Nederlandse Loterij), Greg Henderson (UnitedHealthcare Pro Cycling), former winner Calvin Watson (Aqua Blue Sport), Steve Lampier (JLT Condor), Benjamin Hill (Attaque Team Gusto), Mathew Ross (Drapac-Pat’s Veg), Darcy Ellerm-Norton (St George Continental Cycling Team) a Jacob Kauffmann (NSW Institute of Sport), tito jezdci vytvořili denní únik.

Jezdci v úniku vycítili naději, když si vypracovali náskok přes sedm minut. Následně se začal odstup rapidně snižovat, na čele pelotonu tahal především Ian Stannard (Sky).

Stoupání vedoucí do národního parku Falls Creek není sice prudké, ale za to je dlouhé 29 kilometrů. Jezdci vpředu se jeden po druhém začali propadat zpět do pelotonu, až byl celý balík zase pohromadě.

Jako první nastoupil Chris Froome, což vyústilo pouze ve vytvoření čtrnáctičlenné skupiny se všemi favority, ale byla rychle dojeta. Následoval atak jezdců, kteří měli pomáhat Estebanu Chavesovi a Chrisi Froomovi, tedy Damiena Howsona a Kennyho Elissonda. Později je doplnil Jai Hindley.

Peloton dal této trojici až moc velký prostor, když se ani tým Sky ani tým Orica pochopitelně nepodílely na udávání tempa.

Viděli jsme několik útoků od Chavese a několik od Frooma, ale ani jeden druhému neodjel.

Mezitím vpředu nastoupil Damien Howson, kterému ani Elissonde ani Hindley nestačili. Howson vyhrál o 32 sekund před Hindleym a o 47 před Elissondem.

Peloton dojel rozdrobeně, Chaves dojel se ztrátou jedné minuty a deseti sekund, Froome hned sekundu za ním.

[cyklostat id=“Herald-Sun-Tour“ etapa=“1″ rok=“2017″ nadpis=“Herald Sun Tour 2017, pořadí 1. etapy“]