Druhou etapu na Volta a Valenciana ovládl Tony Martin

nabor

Tony Martin (Katusha-Alpecin) po sólovém nástupu ve stoupání Alto de Móntigo ovládl druhou etapu na Volta a Valenciana. Druhý dospurtoval Pim Lighart (Roompot), třetí Primož Roglič (LottoNL-Jumbo). Do celkového vedení se dostal olympijský šampión Greg Van Avermaet (BMC).

Z úvodu etapy se hodně nastupovalo. Nakonec se oddělila čtveřice Johann Van Zyl (Dimension Data), Cyril Gautier (AG2R), Hector Saez (Caja Rural) a Tom Bohli (BMC), který ještě před začátkem televizního přenosu odpadl.

Z pelotonu se oddělila početná skupina pronásledovatelů a zbytek balíku táhnul tým BMC s lídrem Sennim. V této situaci se závod nacházel 54 kilometrů před cílem, kdy byl rozestup mezi únikem a pelotonem 3:03. Nakonec se útok z pelotonu nevydařil a 50 kilometrů před cílem bylo všechno pohromadě. Únik pokračoval.

V pelotonu začal 40 kilometrů před cílem boj o pozice před blížícím se stoupáním Alto de Móntigo, ale náskok úniku povyrostl na 3:30.

Na prémii Alto de Móntig odjel Cyril Gautier, ale peloton snížil svoje manko na 2:10. Pří nájezdu na rovinu Gautiera dojel Van Zyl a v čele pokračovala znovu dvojice.

20 kilometrů před cílem byl rozestup stále 1:50, což pro únik vypadalo velmi nadějně. Jenže peloton na rovině výrazně zrychlil, jelikož se blížil druhý průjezd stoupáním Alto de Móntigo, které vrcholilo 6 kilometrů před cílem.

Ještě před začátkem stoupání byl peloton kompaktní a na čele byly vyrovnány snad všechny týmy a všichni favorité, kteří se chtěli porvat o etapový vavřín.

Do stoupání Alte de Móntigo najel jako první tým Quick-Step Floors, v osobě Nikiho Terpstry, ale brzy se do čela dostaly barvy týmů Roompot, Movistar a CCC i s Janem Hirtem. Roompot, konkrétně Pieter Weening, nasadil vysoké tempo a balík byl hodně naceděný, ale největší jména byla na čele. Dobře byli vidět Nairo Quintana, Dani Moreno i Philippe Gilbert.

Ale zaútočil David de la Cruz (Quick-Step Froors). S ním se vydal Tony Martin (Katusha-Alpecin) a jezdec Movistaru a CCC. Ale za touto skupinou byl hned peloton, proto znovu vyrazil de la Cruz, ale se stejným výsledkem. Podruhé to zkusil také Tony Martin a vytvořil pro svou novou skupinku drobný náskok.

Ovšem Tony Martin je excelentním sjezdařem a i dnes to dokázal a urval i své spolubojovníky. Za ním byla skupinka šesti závodníků a peloton nikde. Ve skupině za Tonym Martinem byli Nairo Quintana, David de la Cruz, Michele Scarponi (Astana), Pim Lighart, Primož Roglič a Manuel Antunes (W52).

Ale na Tonyho Martina to bylo málo a německý Panzerwagen si dojel pro vítězství. Za ním s drobnou ztrátou dospurtovali Pim Lighart a Primož Roglič. Balík dovedl do cíle Greg Van Avermaet a v dresu lídra pro zítřek střídá Manuela Senniho.

Zdeněk Štybar dojel na 12. místě. V celkovém pořadí se posunul na 8. místo, kde ztrácí 49 vteřin. Jan Hirt dnes neuspěl a dojel až na 184. místě a ztratil přes 15 minut.

[cyklostat id=“Volta-a-la-Comunitat-Valenciana“ etapa=“2″ rok=“2017″ nadpis=“Volta a la Comunitat Valenciana 2017, pořadí 2. etapy“]