Degenkolb vyhrál etapu, Grivko roztrhl obočí Kittelovi


John Degenkolb (Trek-Segafredo) vyhrál spurt 3. etapy Dubai Tour před Reinardtem Janse Van Rensburgem (Dimension Data) a Sonny Colbrellim (Bahrain-Merida). Největší favorit Marcel Kittel (Quickstep Floors) se nedostal do sprintu a dojel až 11., poté co ho Andrej Grivko (Astana) v průběhu etapy udeřil do obličeje a krvavě mu roztrhl obočí.

V úvodu etapy se odtrhlo kvarteto jezdců Mark Christian (Aqua Blue Sport), Luka Pibernik (Bahrain-Merida) Loic Vliegen (BMC Racing) a Alex Dowsett (Movistar) a vybudovalo si komfortní náskok okolo 6 minut.

Celou etapu provázel velmi silný vítr, který na závodníky metal písek a roztrhal peloton na několik částí. V jednu chvíli byl vpředu ze spurterů pouze Cavendish a ostatní sprinteři zvonili na poplach. Odjetá skupina se sice chvíli držela vpředu, ale po chvíli se celý závod opět sjel a začal společný hon na únik.

Ten byl sice před cílem dojet, ale spurterské vláčky byly průběhem etapy tak rozhozené, že nebyly schopné se pořádně zformovat. Nejlépe si s etapou poradili jezdci Quickstepu a Dimension Data. Ale Kittel na to v závěru očividně neměl a Cavendish do spurtu vůbec nezasáhl. Toho skvěle využili Degenkolb s Koenem De Koertem a Trek tak získal první etapové vítězství v letošní sezoně.

Pro Degenkolba začala sezona skvěle a konečně může zapomenout na tu loňskou zpackanou. V celkovém pořadí se díky dnešnímu výkonu posunul na třetí místo a vážně ohrožuje Marcela Kittela.

Dohrávku po etapě měl i incident mezi Grivkem a Kittelem. Ukrajinského závodníka pořadatelé vyloučili ze závodu a disciplinární komise bude dále jeho počínání zkoumat. Sám Kittel byl po dojezdu viditelně rozhořčen a odmítal jakoukoli Grivkovu omluvu. Za jeho chování dokonce navrhuje 6-měsíční zákaz.

Kittel Dubai roztržené obočí

kittel grivko

[cyklostat id=“Dubai-Tour“ etapa=“3″ rok=“2017″ nadpis=“Dubai Tour 2017, pořadí 3. etapy“]

1 komentář

Comments are closed.