Hromadný spurt čtvrté etapy závodu Kolem Polska vyhrál Caleb Ewan


Čtvrtou etapu vyhrál po hromadném spurtu Caleb Ewan, druhý skončil Danny Van Poppel a třetí Peter Sagan, který stále vede celkově.

Jezdci na závodu Kolem Polska dnes absolvovali poslední rovinatou etapu a následující tři již budou středně kopcovité. Sice rovinatá, ale 238 kilometrů dlouhá etapa však budila respekt. Již v úvodu zaútočili Remi Cavagna (Quick-Step Floors), Bert-Jan Lindeman (LottoNL-Jumbo), Tom Skujiņš (Cannondale-Drapac), Nick Dougall (Dimension Data), Jan Tratnik (CCC Sprandi) a Pawel Bernas (Polská reprezentace).

Přibližně 50 kilometrů před cílem nestačil tempu skupiny Lindeman. Netrvalo dlouho a zaútočil Tratnik. Na polského závodníka rychle zareagoval Cavagna. Tento teprve jednadvacetiletý Francouz měl dnes očividně dobrý den a 10 kilometrů před páskou se zbavil i Tratnika. Cavagna pak uháněl k cíli osamoceně, jenže sám proti celému pelotonu neměl šanci a chycen byl za dalších pět kilometrů.

Závěr měl velmi dobře rozjetý Danny Van Poppel, který měl na posledních 600 metrech k sobě ještě jednoho domestika. V samém závěru se však před něj natlačil Caleb Ewan se svým jedním rozjížděčem a Holanďan ztratil výhodu. Za Ewanovým zadním kolem jel přilepený Peter Sagan a právě Slovák začal spurt jako první. Jenže Ewan dnes ukázal velkou sílu, když před sebe nepustil ani Sagana a ani Poppela, který v závěru jen nepatrně stahoval a nakonec byl druhý.

Pořadí čtvrté etapy

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott 5:38:49
2 Danny Van Poppel (Niz) Team Sky
3 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
4 Boy van Poppel (Niz) Trek-Segafredo
5 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates
6 Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ
7 Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac
8 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
9 Alan Banaszek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
10 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates