Vítězem šesté etapy závodu Kolem Katalánska se stal Daryl Impey

nabor

Daryl Impey vydržel ve skupině nejlepších vrchařů i přes několik náročných stoupání a poté dokázal ve spurtu porazit Alejandra Valverdeho a Arthura Vichota.

V etapě se naplno závodilo od začátku. Hned na úvodním stoupání třetí kategorie Alt de Bot se začalo nastupovat. V tuto chvíli nebyli na čelních pozicích jezdci týmu Sky. Ve druhé skupině, která postupně začala zaostávat se ocitli před startem etapy druhý a sedmý muž celkové klasifikace – Chris Froome a Geraint Thomas. Nechyběl tu ani osmý Samuel Sánchez nebo dvanáctý Jarlinson Pantano. Tato skupina začala postupně nabírat větší a větší ztrátu a do cíle dorazili 26 minut a 38 sekund po vítězi, tedy 42 sekund před vypršením časového limitu.

Zatímco mnoho jezdců strádalo, na koni se ocitly týmy Movistar, LottoNL-Jumbo a Quick-Step Floors. Tempo skupiny se zrychlilo. Časem z ní odpadali další a další závodníci, až se vytvořila 36 členná silná skupina favoritů.

Necelých padesát kilometrů před cílem přišlo na řadu poslední kategorizované stoupání dne. Alt de la Musara je stoupání první kategorie dlouhé přibližně deset kilometrů. Zde zaútočil Alberto Contador, ale tento útok dokázali poměrně bez problémů největší favorité pokrýt a přes vrchol přejela velká skupina jezdců.

Ve sjezdu se patnáct kilometrů před cílem odpoutala dvojice Italů – Dario Cataldo z Astany a Alessandro De Marchi z BMC. Spolupráce ve skupině za nimi poměrně vázla. Cataldo a De Marchi si vypracovali náskok necelých dvaceti sekund a ten dlouhou dobu udržovali. Až v samém závěru je začala skupina výrazně dojíždět. De Marchi s Cataldem byli nakonec dojeti až v samém závěru, v cílové rovince.

Zdálo se, že pro své třetí etapové vítězství na tomto závodě si jede Alejandro Valverde. Jenže po druhé straně vozovky se vyřítil jihoafrický jezdec Oricy – Daryl Impey. Impey dokázal v etapě zvítězit, Valverde navýšil náskok v celkovém pořadí na téměř minutu.

[cyklostat id=“Volta-Ciclista-a-Catalunya“ etapa=“6″ rok=“2017″ nadpis=“Kolem Katalánska 2017, pořadí 6. etapy“]