Thomas Boudat vyhrál třetí etapu Coppi e Bartali

nabor

Thomas Boudat ovládl spurt sedmnáctičlenné skupiny a připsal si teprve druhé kariérní vítězství.

Po druhé kopcovité etapě, kterou vyhrál Toms Skujiņš, se očekával poklidnější den. Na 171 kilometrové trati vedoucí po rovině si však jezdci příliš neodpočinuli.

O zajímavou cyklistiku se ve třetí etapě Settimana Internazionale Coppi e Bartali postarali cyklisté týmu Direct Energy. Přibližně v polovině etapy rozjel tento francouzský tým tempo. Cíl byl zaskočit vedoucího Skujiņše a dostat zpět do vedení Liliana Calmejana.

Peloton se začal dělit a vzadu zůstala většina závodníků. Ovšem Skujiņš si situaci pohlídal a dokázal setrvat ve vedoucí skupině, která postupně začínala nabírat náskok na zbytek startovního pole.

Do spurtu o etapové prvenství se nakonec zapojilo sedmnáct jezdců. Početní převahu v této skupině mělo právě Direct Energy. Dokázali toho využít a Boudatovi připravit dobrou pozici, kterou dokázal zužitkovat a dospurtovat si pro výhru. Druhý skončil Alan Banaszek a třetí William Clarke.

I když ve vedení zůstal Skujiņš, může být Direct Energy spokojené s etapovým triumfem.

Poslední čtvrtá etapa ještě může významně zamíchat s celkovým pořadím. Podaří se Calmejanovi nebo někomu jinému vysvléknout Skujiņše z trikotu lídra?

[cyklostat id=“Settimana-Internazionale-Coppi-e-Bartali“ etapa=“3″ rok=“2017″ nadpis=“Coppi e Bartali 2017, pořadí 3. etapy“]