Valverde zvítězil i v poslední etapě závodu Kolem Katalánska a je celkovým vítězem

Alejandro Valverde zvítězil v poslední etapě závodu Kolem Katalánska před Jarlinsonem Pantanem a Arthurem Vichotem a pojistil si tak celkový triumf.

Ben Hermans, David Gaudu, Victor Campenaerts, Thomas De Gendt, Daniel Teklehaimanot, Jay McCarthy a Xandro Meurisse. Třiadvacet kilometrů před cílem nastoupil Thomas De Gendt. S ním se udržel pouze Jay McCarthy, zatímco zbytek úniku dojel peloton tažený týmy Quick-Step a Sky. De Gendt se následně zbavil i McCarthyho a dál pokračoval sám.

Třináct kilometrů před cílem se tým Sky pokusil napravit své včerejší zaváhání, když zaútočil Geraint Thomas společně s Laurensem de Plusem. Společně dojeli vedoucího De Gendta, jenže to byla nebezpečná trojice, a tak jim peloton nenechal příliš prostoru a 11 kilometrů před cílem je dojel.

Netrvalo dlouho a nastoupil další poražený včerejší etapy – Chris Froome. Brit nastoupil devět kilometrů před cílem. Osamoceně přejel poslední přejezd Montjuicu (stoupání třetí kategorie, dnes se přes něj jelo hned osmkrát). Jenže ani jemu dnes nebylo přáno aby zvítězil a byl chycen pět kilometrů před cílem.

Tři kilometry před cílovou páskou nastoupil Dan Martin. S ním vyrazil Alejandro Valverde a vypracovali si malý náskok. Jenže skupina za nimi se rychle přibližovala. Když začala dvojice vpředu spurtovat o etapové vítězství, stíhací skupina již jim dýchala na záda. Valverde dokázal náskok udržet a zvítězit v etapě. Dana Martina však stihli předjet ještě tři jezdci.

Valverde vyhrál na závodu Kolem Katalánska již třetí etapu, ale hlavně oslavil celkové vítězství.

[cyklostat id=“Volta-Ciclista-a-Catalunya“ etapa=“7″ rok=“2017″ nadpis=“Kolem Katalánska 2017, pořadí 7. etapy“]