Výhru v etapě a celkové vedení na závodě Coppi e Bartali pro sebe ukořistil Toms Skujiņš

nabor

Vítězem královské etapy závodu Settimana Internazionale Coppi e Bartali je Toms Skujiņš. Skujinš je také novým lídrem Coppi e Bartali.

Tým Cannondale-Drapac byl dlouho jediným týmem, který letošní sezónu čekal na první vítězství. Několikrát mu byl velmi blízko, ale vždy jim malý kousek scházel. Jejich čekání ukončil až závodník z Lotyššska – Toms Skujiņš.

Jezdci dnes museli zdolávat hned pět vrchařských prémií. Je to nejtěžší etapa tohoto ročníku a bylo jasné, že bude klíčová pro celkové pořadí. Na každé prémii odpadalo postupně stále víc a víc jezdců, až na posledním stoupání zůstalo vpředu pouze osm nejsilnějších Průběžný lídr Lilian Calmejane tu chyběl, ale neztrácel mnoho, a tak bylo možné, že vedení v závodě udrží.

Jenže následně zaútočil právě Toms Skujiņš. Lotyš setřásl ostatní jezdce a upaloval pro výhru. Pásku nakonec proťal sedm sekund před sedmičlennou skupinou, kterou do cíle přivedl na druhém místě Arnold Jeannesson.

Lilian Calmejane dokázal limitovat ztráty a nakonec skončil třináctý se ztrátou 33 sekund. To však na udržení bílo-zeleného trikotu lídra nestačilo. Francouz se propadl na druhé místo. První převzal vítězný Skujiņš, který má teď náskok šestnáct sekund.

[cyklostat id=“Settimana-Internazionale-Coppi-e-Bartali“ etapa=“2″ rok=“2017″ nadpis=“Coppi e Bartali 2017, pořadí 2. etapy“]