Roman Kreuziger vyhrál svůj 13. profi závod kariéry

Velmi dlouho, od 14. dubna 2013, čekal Roman Keruziger (Orica-Scott) na své další profesionální vítězství. Tehdy v barvách týmu Saxo-Tinkoff  zvítězil v klasice Amstel Gold Race. Po peripetiích okolo biologického pasu, po přestupu do australské Orici-Scott, nesvázán týmovými úkoly zvítězil 25. srpna 2017 v rakouských Alpách.

Ötzaler 5500 Roman KreuzigerZávod PRO Ötztaler 5500 je známý tisícům hobby cyklistů, jezdí se už třicet pět let. První profesionální ročník pod patronací UCI měl stejnou, lety prověřenou trať a na startu tři profesionální týmy první divize. Kromě vítězné Orici-Scott to byla Katusha-Alpecin a Bora-hansgrohe. Na 217 km jezdci museli nastoupat 5500 výškových metrů. O náročnosti této nové jednorázovky svědčí skutečnost, že víc jak dvě třetiny závodního pole nevidělo cíl. Čas vítěze 6:37:34. Časový limit splnilo pouze 52 jezdců. Poslední z nich Mirko Trosino (Wilier-Triestina) s mankem 30:11.

České barvy kromě vítěze hájil i šestý muž celkového pořadí Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice), Jan Bárta (Bora-hansgrohe) a Daniel Turek (Israel Cycling Academy). Ti ale závod nedokončili. V první pětce dojel druhý Simon Špilak (Kathusha-Alpecin) se ztrátou 43 sekund, třetí byl Giulio Ciccone (Bardiani-CSF). Čtvrtým borcem v cíli byl týmový kolega Romana Kreuzigera Robert Power, pátý Riccardo Zoidl (Team Felbermayr-Simplon Wels).

Roman Kreuziger závod pochválil po všech stránkách a doslova řekl „Myslím, že závod má velkou budoucnost. Organizace byla na vysoké úrovni. Měli jsme perfektní počasí. Může být mnohem náročnější kdyby pršelo nebo na vrcholcích sněžilo.