Výšlap na Alto de Puig Llorença uzavře první závodní blok

nabor

Devátá etapa Vuelty rozhodně nebude vysokohorská, prakticky celá se pojede u pobřeží Středozemního moře. Skončí však zhruba 415 metrů nad jeho hladinou, na vrcholu prudké čtyřkilometrové „jedničky“.

Profil 9. etapy - Vuelta a España 2017Také dnes se bude peloton pohybovat ve společenství Valencie. Pojede se k severovýchodu a cílovou destinací bude comarca (tedy jakási španělská obdoba okresu) Marina Alta. Její název, volně přeloženo „Pobřežní výšina“, o charakteru závěrečného okruhu vypovídá skvěle.

Profil Alto de Puig Llorença - cílového stoupání 8. etapy Vuelty 2017)Na cílové Alto de Puig Llorença cyklisté zamíří poprvé 45,1 km od cíle, nedojedou však na samý vrchol, půjde proto jen o druhou kategorii (3,2 km, 9,2 %). Při druhém, cílovém výjezdu již půjde o první kategorii (4 km, 9,1 %, max. 21 %). Zatímco včerejší osmá etapa kopírovala dojezd osmé etapu ročníku 2010, dnešní devátá etapa je inspirována devátou etapou ročníku 2015. První byl tehdy v cíli Tom Dumoulin před Chrisem Froomem a Joaquimem Rodríguezem.

Froome je také proto hlavním favoritem etapy. Alberto Contador by i dnes měl být dvorním vyzyvatelem. Esteban Chaves a Michael Woods zůstali včera za očekáváním, což je dobrá motivace pro dnešek. Zlepšující se výkonnost ukazují Zakarin, Kelderman či López.

„Ještě jsme neskončili,“ hlásil ovšem hned po včerejším dojezdu Julian Alaphilippe. Spolu se Solerem, Majkou, Atapumou, Lutsenkem, Costou, Masem či Bardetem by mohl znovu vyrazit do útoku.

Devátá etapa Vuelty 2017 začíná ve 13:36. Na Alto de Puig Llorença se bude poprvé stoupat kolem 16:15, 14 kilometrů od cíle (cca v 17:20) je na programu spurterská prémie. Přenosy od tří, dojezd kolem 17:40.

Tipněte si vítěze etapy v soutěži na našem Facebooku!