Bojovník vs. smolaři 7. etapy: Maté vs. Warbasse a Kudus

nabor

Bojovníkem je Luis Ángel Maté, jeden z členů denního úniku. Smolaři pak jsou Merhawi Kudus a Larry Warbasse, kteří museli po pádu ze závodu odstoupit.

Luis Ángel Maté (Cofidis)

Luis Ángel Maté se dostal mezi početný únik zformovaný na začátku dnešní etapy. Španělský závodník byl jeden z hlavních motorů celé skupiny. Nedá se říct, že bez něj by dnes únik nebyl úspěšný, ale přispěl k jeho úspěchu velkou měrou. V závěru mu však docházely síly. Španěl doufal v poklidnější přejezd kostkovaného stoupání Alto del Castillo. Jeho přání se však nesplnilo, když se začalo závodit již několik kilometrů před ním. Maté postupně ztrácel kontakt až nakonec úplně odpadl. Do cíle dojel se ztrátou jedné minuty a jednadvaceti sekund na osmém místě. Útěchou mu však může být cena pro bojovníka etapy.

Larry Warbasse (Aqua Blue Sport) a Merhawi Kudus (Dimension Data)

Larry Warbasse přijel jako lídr týmu Aqua Blue Sport. Tento irský tým absolvuje svou teprve první sezónu a hned se mu povedlo získat divokou kartu na španělskou Grand Tour. Warbassemu se povedlo získat dvě z dosavadních tří výher týmu, když zvítězil v jedné z etap závodu Kolem Švýcarska a ani ne o dva týdny později se stal šampionem USA v silničním závodě. Na Vueltu přijel jako žhavý kandidát na etapová vítězství.

Merhawi Kudus měl na Vueltě plnit podobnou úlohu jako Warbasse. Měl naskakovat do úniků a pokoušet se o etapové triumfy. To se mu takřka povedlo přede dvěma dny, když marně stíhal Alexeye Lutsenka a zbylo na něj jen druhé místo. Přesto však ukazoval výbornou kondici. Doufal, že dostane alespoň ještě jednu šanci, ale to se mu nesplnilo. Společně s Anthony Turgisem a Warbassem se zapletl do pádu. Turgis měl to štěstí, že znovu nasedl na kolo a etapu dokončil. Warbasse a Kudus však ze závodu odstoupili.