Matej Mohorič se stal vítězem sedmé etapy Vuelty

nabor

Matej Mohorič zvítězil po výborném výkonu v sedmé etapě španělské Vuelty. Celkové pořadí se nezměnilo, když všichni jezdci pro celkové pořadí dojeli společně.

Alessandro De Marchi (BMC), Richard Carapaz, Jose Joaquin Rojas (Movistar), Pawel Poljanski (Bora-Hansgrohe), Alexis Gougeard (Ag2r La Mondiale), Floris De Tier (LottoNL-Jumbo), Matej Mohorič (UAE Team Emirates), Thomas De Gendt (Lotto-Soudal), Arnaud Courteille (FDJ), Luis Angel Mate, Anthony Perez (Cofidis), Rafael Reis (Caja Rural-Seguros RGA), Aldemar Reyes a Jetse Bol (Manzana-Postobon) utvořili skupinu, která se krátce po startu vzdálila pelotonu. Stejně jako v předchozích etapách kontroloval peloton po většinu dne tým Sky a úniku dal až moc velký prostor. Když náskok přesáhl osm minut a do cíle zbývalo méně než padesát kilometrů, bylo rozhodnuto – vítěz etapy vzejde z čelní skupiny.

Bohužel za nimi se padalo. Na zemi se octl mimo jiné i Merhawi Kudus z Dimension Data a Larry Warbasse z Aqua Blue Sport, ani jeden z nich již v závodě nepokračuje.

V úniku se mezitím začalo závodit. Viděli jsme hned několik nástupů, ale klíčový byl až ten od mladého Mateje Mohoriče. Ten se vzdálil ostatním krátce před posledním stoupání dne. Vypracoval si malý náskok, ale zanedlouho ho dojeli Rojas, De Gendt, a Poljanski. Mohorič však znovu zaútočil a tentokrát ve sjezdu. Tento nástup se ukázal být jako rozhodující a mladého Slovince již nikdo nechytil. Na sedmém místě v etapě dojel Jetse Bol. Člen kolumbijské sestavy Manzana Postobon dlouho ohrožoval červený dres, když byl ve virtuálním vedení. To mu sice nevyšlo, ale celkově se posunul na sedmé místo a ztrácí pouze 46 sekund na nejvyšší příčku.

Peloton v závěru hodně zrychloval, ale všichni favorité si situaci pohlídali a dojeli ve stejném čase. Následující dvě etapy by se pak měly ukázat jako klíčové v boji pro celkové pořadí.

Pořadí 7. etapy

P. Jméno Čas
1 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 4:43:35
2 Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe 0:00:16
3 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
4 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
5 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:00:27
6 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL-Jumbo
7 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon 0:00:29
8 Luis Angel Maté Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:01:21
9 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:01:32
10 Arnaud Courteille (Fra) FDJ

Celkové pořadí po 7. etapě

P. Jméno Čas
1 Christopher Froome (GBr) Team Sky 27:46:51
2 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott 0:00:11
3 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:00:13
4 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:30
5 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 0:00:36
6 David de la Cruz (Spa) Quick-Step Floors 0:00:40
7 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon 0:00:46
8 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:00:49
9 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 0:00:50
10 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac 0:01:13