Spurtérský test na Volta a la Comunitat Valenciana vyhrál Magnus Cort Nielsen

nabor

Třetí etapa Volta a la Comunitat Valenciana vyvrcholila spurtérským dojezdem. V něm byl nejrychlejší Magnus Cort Nielsen, který porazil Nacera Bouhanniho.

V úvodních šesti kilometrech nastoupili Alexis Gougeard (AG2R La Mondiale), Aitor Gonzalez (Euskadi-Basque Country), Daniel Lopez (Burgos BH) a Tyler Williams (Israel Cycling Academy). Později je doplnili Benjamin Perry (Israel Cycling Academy) a Julio Alberto Amores (Inteja Dominican Cycling Team).

Během čtyřiceti kilometrů si vybudovali náskok čtyř minut. Více prostoru jim však již peloton nedal. Jejich náskok se začal snižovat. Když klesl až k jedné minutě, vycítil Jos van Emden (LottoNL-Jumbo) a Elmar Reinders (Roompot) šanci doskočit šestici vpředu. Zaútočili a za chvíli se na čelní skupinu dotáhli.

Jos van Emden však zakrátko zjistil, že spolupráce uprchlíků nefunguje tak, jak má. Třicet kilometrů před cílem se zbavil ostatních a nadále pokračoval sám. Zbytek úniku byl zanedlouho dojet pelotonem.

Emden odváděl výbornou práci, ale sám proti celému pelotonu neměl šanci. Třináct kilometrů před cílem jeho naděje pohasly.

Peloton, ač hodně zředěný, byl tak nyní znovu pohromadě. To však vyvolalo sérii dalších ataků. V jednom z nich se ocitl i vítěz včerejší etapy Tony Martin. Tentokrát se mu nepodařilo přelstít zbytek hlavního pole.

Jezdci zanedlouho překročili hranici, značící jeden kilometr do cíle. Neviděli jsme žádný spurtérský vlak, čehož se pokusil využít i Zdeněk Štybar. Český závodník se zvedl ze sedla a poodjel svým soupeřům. Na tento pokus však zareagoval tým Direct Energy s Bryanem Coquardem. Právě jezdec tohoto týmu se ocitl v jedné z posledních zatáček na zemi, ostatní na to naštěstí zareagovali a pádu se vyhnuli.

Spurt byl hodně chaotický. Zdeněk Štybar i přes svůj neúspěšný nástup setrvával na druhé pozici. Jezdec Etixxu však již neměl dost sil a navíc v pelotonu bylo mnoho dalších rychlých závodníků. Následně vyrazil Magnus Cort Nielsen. V úplném závěru byl mocně dotahován Nacerem Bouhannim, ale Francouz to již nestihl, a tak Nielsen oslavil vítězství.

[cyklostat id=“Volta-a-la-Comunitat-Valenciana“ etapa=“3″ rok=“2017″ nadpis=“Volta a la Comunitat Valenciana 2017, pořadí 3. etapy“]