Třetí etapu na Herald Sun Tour vyhrál Travis McCabe, Howson udržel vedení

nabor

Spurterský dojezd viděla třetí etapa australského etapáku Herald Sun Tour. Nejrychlejší nohy měl ve finiši Američan Travis McCabe (UnitedHealthcare). Sklonit se před ním museli i Mitch Docker (ORICA-Scott), Leigh Howard (Aqua Blue Sport) a včerejší vítěz Luke Rowe (Sky). Žlutý dres nakonec uhájil Damien Howson (ORICA-Scott).

Du úniku dne se dostali Jeroen Meijers (Roompot), Pavel Brutt (Gazprom–RusVelo), Adrian Hegyvary (UnitedHealthcare), Aaron Gate (Aqua Blue Sport), Anthony Giacoppo (IsoWhey Sport), Drew Morey (Drapac Pat’s Veg), Darcy Ellerm-Norton (St. George), Hamish Schreurs (národní tým Nového Zélandu) a Dylan Sunderland (NSWIS). Jejich maximálním náskokem byl odstup pod čtyři minuty.

Peloton měl situaci pod kontrolou a únik včas dostihl. Stíhací jízdu vedly týmy Sky a JLT Condor a s blížícím se cílem začalo přibývat napětí. 30 kilometrů před cílem spadl Craig Evers (7 Eleven – Sava RBP) a byl převezen do nemocnice s podezřením na zlomeninu kliční kosti.

Následovalo sjetí úniku, boj o pozice a spurt, kterého se zúčastnil poměrně zredukovaný peloton. Zbytek závodníků postihl velký pád, který se nevyhnul největšímu favoritovi dojezdu Danny van Poppelovi, ani trojnásobnému vítzězi Tour de France Chrisi Froomovi (oba Sky). Za pádem zůstal stát i lídr závodu Damien Howson. Pořadatelé nakonec udělili závodníkům postiženým pádem stejný čas jako vítězi.

První začal spurtovat Mitch Docker, ale na svém kole vyvezl McCabea, který využil své rychlosti a Dockera jednoznačně porazil. Třetí Leigh Howard už neměl šanci pořadí změnit.

[cyklostat id=“Herald-Sun-Tour“ etapa=“3″ rok=“2017″ nadpis=“Herald Sun Tour 2017, pořadí 3. etapy“]