Marcel Kittel potvrdil naprostou dominanci na Dubai Tour

nabor

Marcel Kittel (Quick-Step Floors) vyhrál závěrečnou etapu Dubai Tour a zároveň si tak pojistil celkové vítězství. Za ním dojeli Elia Viviani (Team Sky) a velké převapení etapy Riccardo Minali (Astana Pro Team). Kittelův hlavní vyzyvatel v dnešní etapě, MarknCavendish skončil nakonec čtvrtý.

Po včerejším neplánovaném volném dni kdy jezdci opět nabrali síly, se dnes vydali na 124 kilometrů dlouhou trasu skrz město Dubaj, aby zde symbolicky zakončili závod nedaleko Burj Khalify.

Vytvoření úniku překvapivě vázlo a od pelotonu se oddělila skupina až po 36 kilometrech. V ní byli Matteo Bono (UAE Abu Dhabi), Dimitrij Gruzdev (Astana Pro Team), Floris Gerts (BMC Racing Team) a Ivan Garcia Cortina (Bahrain-Merida). Právě Cortina poté vyhrál jedinou sprinterskou prémii na trase.

Peloton úniku nedaroval zadarmo ani metr a jejich náskok se nedostal nad 1:30. O tempo v balíku se většinu dne podle očekávání staral QuickStep Floors a Trek-Segafredo a poněkud převapivě také Bardiani-CSF, které pracovalo pro Nicolu Boema. Ten se totiž díky bonifikiacím na sprinterských prémiích držel na celkovém 4. místě.

Únik byl dojet na metě 9 kilometrů do cíle a sprinterské týmy se začaly formovat na čele. Nejvíce byli vidět jezdci v barvách Quick-Stepu a Dimension Data. A právě oni dostali své sprintery do ideální pozice. Kittel poté sebevědomě vsadil na dlouhý spurt a ten mu vyšel.

Marcel Kittel tak vyhrál Dubai Tour podruhé za sebou, tentokrát se 3 vítěznými etapami. Celkově druhý skončil Dylan Groenewegen (LottoNl-Jumbo), třetí pak John Degenkolb (Trek-Segafredo).

Kittel dubai etapa 5

 

[cyklostat id=“Dubai-Tour“ etapa=“5″ rok=“2017″ nadpis=“Dubai Tour 2017, pořadí 5.etapy“]