Královskou etapu na Volta a Valenciana vyhrál Quintana a uzmul vedení

Královskou etapu závodu Volta a la Comunitat Valenciana ovládl Nairo Quintana (Movistar). Druhý dojel Merhawi Kudus (Dimension Data), třetí Manuel Antunes (W52). Obhájce prvenství Wout Poels (Sky) skončil čtvrtý. Do čela celkového pořadí se dostal dnešní vítěz Quintana.

Do úniku se hned od úvodu pokoušeli dostat Johan van Zyl (Dimension Data) a Cyril Gautier (AG2R), kteří měli svést souboj o dres pro nejlepšího vrchaře. Gautier uspěl, van Zyl nikoliv a v této soutěži bylo rozhodnuto. Gautiera doplnili Igor Anton (Dimension Data), Lawson Craddock (Cannondale-Drapac), Laurens De Plus a Philippe Gilbert (oba Quick-Step Floors). Gilbert si z úniku ještě před začátkem přenosu vystoupil. Únik nebyl úspěšný ani dnes a to díky práci borců týmu Sky.

14 kilometrů před cílem opustil své druhy Igor Anton a v úniku zůstala jen trojice, za kterou letěl balík vedený týmem Sky.

4 kilometry před cílem začalo finálové stoupání, do kterého na čele závodu vjížděl únik, ale v ten moment je přelétl peloton pod taktovkou Movistaru.

Jejich lídr Nairo Quintana zaútočil hned na začátku kopce. S ním vyrazil Merhawi Kudus  a svého zkušenějšího kolegy se držel. Quintana několikrát ozkoušel Kuduse nástupem a nakonec ho i utrhl a pokračoval na čele závodu osamoceně.

Za Quintanou jela dvojice Kudus a Antunes a poté trojice Wout Poels (Sky), Primož Roglič a Steven Kruijswijk (oba LottoNL-Jumbo), ale toto trio mělo velkou ztrátu na letícího Kolumbijce, který bezkonkurenčně dnešní etapu vyhrál.

Druhý dojel Kudus, následovaný Antunesem, Poelsem, Rogličem, Danem Martinem (Quick-Step Floors), Benem Hermansem (BMC) a Kruijswijkem.

Zdeněk Štybar dokončil etapu na 44. místě, Jan Hirt jako 102.

[cyklostat id=“Volta-a-la-Comunitat-Valenciana“ etapa=“4″ rok=“2017″ nadpis=“Volta a la Comunitat Valenciana 2017, pořadí 4. etapy“]