Vítězem poslední etapy Herald Sun Tour je Stannard, celkové vítězství udržel Howson

nabor

Oproti předešlým dnům startoval peloton v mírném dešti a větru. Na jezdce čekaly čtyři okruhy dlouhé jednatřicet kilometrů kolem města Kinglake. Nejlépe si vedl Ian Stannard, který se dostal do úniku a ještě z něj dokázal zaútočit a vyhrát třetí etapu pro tým Sky. Celkem v poklidu dnes uhájil žlutý trikot Damien Howson (Orica-Scott) a dojel si pro své první celkové vítězství.

Už v prvním okruhu se před vrchařskou prémií utvořil únik, za kterým vzápětí vyrazili další jezdci. Po spojení obou skupinek se jejich náskok pohyboval kolem čtyřech minut. Do úniku se dostal pozdější vítěz etapy Ian Stannard nebo Tim Ariesen, Taco van der Hoorn (Roompot – Nederlandse Loterij), Sergey Nikolaev (Gazprom – Rusvelo), Aaron Gate, Larry Warbasse (Aqua Blue Sport), Alistair Slater (Condor JLT), Ben Hill, Tim Guy (Attaque Team Gusto) a Cyrus Monk (Drapac Pat’s Veg)

O tempo v balíku se staraly týmy Orica, Korda Mentha a také Chris Froome, který se snažil útočit. Chris ztrácel před poslední etapou na lídra závodu Damiena Howsona 1:12, ale žádnou výraznější výhodu pro sebe nezískal.

Do poslední kola vjížděli uprchlíci s dvou minutovým náskokem. Chvíli na to si začali nastupovat. Kilometr před cílem za to Ian Stannard „vzal“ a rozhodl o svém vítězství. Za ním spurtovali Aaron Gate a Taco van der Hoorn.

Celkové vítězství uhájil i v poslední etapě čtyřiadvacetiletý Damien Howson, druhý byl teprve dvacetiletý Australan Jai Hindley ze stáje Korda Mentha Real Estate Australia. Třetí skončil Kenny Elissonde, nová posila do vrchařského vláčku týmu Sky.

[cyklostat id=“Herald-Sun-Tour“ etapa=“4″ rok=“2017″ nadpis=“Herald Sun Tour 2017, pořadí 4. etapy“]