Coquard zvládl nejlépe poslední etapu ve Valencii, Quintana vyhrál celkově

nabor

Poslední etapa závodu Volta a la Comunitat Valenciana byla určená především pro spurtéry. Nejlépe se závěrem popasoval Bryan Coquard (Direct Energie), který dokázal porazit v cíli druhého Nacera Bouhanniho z Cofidisu. 

Poslední dějství závodu Kolem Valencie začínalo v Paterně, tedy městečku vzdáleném pět kilometrů severovýchodně od Valencie, kde také dnešní etapa končila. Etapa byla pro nepřízeň počasí- silný vítr- podstatně zkrácena. Jela se na okruhu ve Valencii.

Do úniku dne se dostal Iljo Keisse (Quick-Step Floors), kterého se držel ještě Sep Vanmarcke (Cannondale-Drapac).  Za chvíli však borec ze stáje Cannondale odpadl. Vanmarckeho se snažil nahradit jeho stájový kolega Davide Formolo. Ani on se svým pokusem dotáhnout se na Keisseho neuspěl.

Posledním, kdo zkusil se závodem něco udělat, byl Michal Kwiatkowski (Team Sky). Přestože měl vedoucí Belgičan náskok okolo půlminuty, tak jej dokázal v sólové jízdě dostihnout. Peloton si drželi na distanc půlminuty.

Do posledního osmikilometrového okruhu vjížděli ještě s náskokem téměř dvaceti vteřin. V tu dobu se začalo spekulovat, zda peloton nezaspal a stihne ještě uprchlíky dojet. Na čele balíku se nechtěl nikdo moc střídat a tak černou práci odvedla stáj ORICA-SCOTT.

Jako první do spurtu zavelel Iljo Keisse, Polák nestačil ani zareagovat, a to především protože si byl vědom blízkosti balíku, který se přehnal i přes Belgičana. Nejrychlejší nohy měl v závěru Bryan Coquard, který se dokázal prosmýknout okolo svého úhlavního soupeře Nacera Bouhanniho. Hrdina dne Keisse dospurtoval na pátém místě.

Celkové vedení dokázal udržet Nairo Quintana, který si tak ověřil formu před blížícím se Girem. K včerejším narozeninám si nadělil pěkný dárek.

[cyklostat id=“Volta-a-la-Comunitat-Valenciana“ etapa=“5″ rok=“2017″ nadpis=“Volta a la Comunitat Valenciana 2017, pořadí 5. etapy“]