Druhou etapu Herald Sun Tour ovládl Luke Rowe

nabor

Velšský klasikář Luke Rowe (Team Sky) dotáhl únik ve 2. etapě do vítězného konce a získal tak své první vítězství od roku 2012, kdy vyhrál 1. etapu na Tour of Britain. Za ním dojeli jeho kolegové z úniku Conor Dunne (Aqua Blue Sport) a Tanner Putt (UnitedHealthcare).

Zvlněný profil dával šanci úniku a této příležitosti se zprvu chopilo hned sedm jezdců – Luke Rowe, Conor Dunne, Steve Lampier (JLT Condor), Tin Ariesen (Roompot-Nederlandse Loterij), Robbie Hucker (IsoWhey Sports SwissWellness), Jake Kauffman (NSW Institute of Sport) a Josh Taylor (NSW Institute of Sport). K nim se krátce poté připojili další tři – Tanner Putt, Nick Katsonis (Drapac-Pat’s Veg) a Alexey Tsatevich (Gazprom-Rusvelo).

Desítka jezdců která se poté točila na čele si postupně budovala náskok, který se dostal až na 5 minut. Před cílovým kopcem se od úniku odpoutal Rowe, toho následovali Putt, Hucker a Dunne. Kvarteto poté nechalo zbytek skupiny daleko za sebou a jelo si pro vítězství.

Vedoucí muž závodu Damien Howson (Orica-Scott) mezitím píchl a Froome krátce poté nastoupil a začal se pelotonu rychle vzdalovat. Orica bila na poplach a byla odhodlána dostat Howsona zpět do závodu. Pomáhali mu i takoví jezdci jako Esteban Cháves či Simon Gerrans.

Rowe nedaleko před cílem nastoupil a osamocený si jel pro své životní vítězství. Za ním vyrazili Putt a Dunne, ale nebyli s to ho dostihnout.

To Howsonovi a jeho ekipě se to povedlo, když v posledním kilometru konečně dojeli Frooma a spol. Howson si tak udržel celkové vedení zatímco Froome zůstal na průběžném 6. místě se ztrátou 1:12.

[cyklostat id=“Herald-Sun-Tour“ etapa=“2″ rok=“2017″ nadpis=“Herald Sun Tour 2017, pořadí 2. etapy“]