Caleb Ewan vyhrál poslední etapu Abu Dhabi Tour

nabor

Stájový kolega Romana Kreuzigera Caleb Ewan (Orica-Scott) napravil svoje zaváhání v koncovce druhé etapy, ve které mu uniklo vítězství po vlastní chybě. Ve spurterském dojezdu na okruhu Formule 1 Yas Marina za sebou nechal Marka Cavendishe (Dimension Data) i Andrého Greipela (Lotto Soudal)

V deštivé, poslední etapě 3. ročníku Abu Dhabi Tour čekalo na jezdce šestadvacet okruhů v celkové délce 143 kilometrů. Na kluzkém povrchu se naštěstí pelotonu povedlo vyhnout závažnějším nehodám. Hned po startu se vytvořil šesti členný únik Dylan Teuns (BMC), Patrick Konrad (Bora-Hansgrohe), Kirill Sveshnikov (Gazprom-Rusvelo), Rafael Valls (Lotto Soudal) a dvojice Movistaru Alex Dowsett a Jorge Arcas. Peloton jim větší náskok však nedovolil, ten se pohyboval pod dvě minuty.

30 kilometrů před cílem se balík opět spojil a zbytek závodu už dobře kontrolovala stáj Orica-Scott a nedovolila nikomu odjet. Do poslední zatáčky na dobré pozici najel Caleb Ewan, druhý za svým rozjížděčem spurtů Lukou Mezgecem. Na zadním kole si vezl dva Italy Niccolu Bonifazia (Bahrain) a Mattea Pelucchiho (Bora-Hansgrohe) za nimi už byl Mark Cavendish a André Greipel. Luka Mezgec odstoupil a Ewan začal spurt z první pozice. Tu uhlídal i před zprava dotírajícími Cavendishem a Greipelem, kteří se dostali před oba Italy.

Pozice na prvních příčkách v celkové klasifikaci se dle předpokladů neměnily. Pouze Patrick Konrad (Bora-Hansgrohe) díky časovým bonifikacím na rychlostních premíích proklouzl do Top 10 a odsunul Romaina Bardeta (AG2R) na 11. pozici. Všichni favorité dojeli v čase vítěze a tak se po včerejším vítězství na Jabel Haffet raduje i z toho celkového Rui Costa (UAE Team Emirates). Roman Kreuziger skončil celkově dvaadvacátý se ztrátou 1:15.  Petr Vakoč (Quick-Step Floors) sedmdesátý čtvrtý se ztátou 6:12.