Ryan Gibbson po vítězství v páté etapě Tour de Langkawi navýšil vedení

nabor

Páté pokračování dopadlo na výbornou pro vedoucího jezdce celkové klasifikace Ryana Gibbsona (Team Dimension Data), který v hromadném spurtu porazil Jakuba Mareczka (Team Wilier Triestina).
Pátá etapa Tour de Langkawi vedla z Meru Raya do Kuala Kubu Bharu a měřila 151.5 kilometrů. Její profil byl zvlněný, ale očekával se hromadný dojezd celého pelotonu.

Závod po 11 kilometrech opustil Nicolas Marini (Nippo – Vini Fantini), protože bojoval s nějakým druhem viru. Mezitím se o únik pokoušeli někteří jezdci, ale až Fausto Masnada (Androni Giocattoli) byl ten, který si vytvořil dostatečný náskok. Během jeho sólové jízdy se peloton na chvíli roztrhl na dvě skupiny, přičemž lídr Ryan Gibbons byl v té druhé. Nakonec se obě skupiny zase spojily.

Přibližně 20 kilometrů před cílem byl osamělý jezdec pohlcen a chystalo se tradiční finále. Vláčky týmů UnitedHealthcare a Androni měly hrát ústřední roli v závěrečném finiši. Elitní spurteři těchto týmů si to měli rozdat o vítězství v etapě. Všem však šikovným manévrem „vypálil rybník“ Ryan Gibbson, který si vítězstvím upevnil vedení v celkové klasifikaci.

[cyklostat id=“Le-Tour-de-Langkawi“ etapa=“5″ rok=“2017″ nadpis=“Le Tour de Langkawi 2017, pořadí 5. etapy“]