Sagan vyhrál klasiku Kuurne-Brussel-Kuurne

Mistr světa Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) vyhrál první závod v nových barvách. Ve spurtu pětičlenné skupiny nenašel přemožitele a vyhrál závod Kuurne-Brussel-Kuurne. Druhý dojel do cíle loňský vítěz Jasper Stuyven (Trek-Segafredo), třetí Luke Rowe (Sky).

Dlouho se nevytvořil únik, až po 66 kilometrech závodu zaútočil Alexis Gougeard (AG2R). S ním vyrazili Jürgen Roelandts (Lotto Soudal), Antoine Duchesne (Direct Energie), Guillaume Boivin (Israel Cycling Academy), Alex Kirsch (WB Veranclassic Aqua Protect) a Sjoerd van Ginneken (Roompot). Brzy se k nim připojili také David Boucher, Sander Cordeel (oba Vastgoedservice-Golden Palace) a Maxime Farazijn (Sport Vlaanderen-Baloise). Jejich náskok se nevyšplhal nad šest minut.

84 kilometrů před cílem vyprovokovali dělení pelotonu Zdeněk Štybar (Quick-Step Floors), Ian Stannard (Sky) a Tiesj Benoot (Lotto Soudal). K této trojici se brzy připojili další jezdci, až se seskupila šestnáctka závodníků – Peter Sagan, Tiesj Benoot, Ian Stannard, Luke Rowe (oba Sky), Jasper Stuyven (Trek-Segafredo), Tony Martin, Baptiste Planckaert (oba Katusha-Alpecin), Matteo Trentin, Dries Devenyns, Yves Lampaert, Zdeněk Štybar (všichni Quick-Step Floors), Arnaurd Démare (FDJ), Luke Durbridge (ORICA-Scott), Oliver Naesen (AG2R), Greg Van Avermaet, Silvan Diller, Stefan Küng a Jean-Pierre Drucker (všichni BMC).

Za nimi pokračoval peloton vedený týmy Cofidis, LottoNL-Jumbo a Direct Energie.

Asi 60 kilometrů před cílem přišel pád ve stíhací skupině a na zemi skončili oba jezdci Katushi, tedy Tony Martin a Baptiste Planckaert. Zatímco Planckaert nasedl na kolo a dojel si zpět do skupiny, mistr světa v časovce zůstával sedět na zemi.

35 kilometrů před cílem se únik a druhá skupina spojily, ale začal se přibližovat i peloton, který stlačil odstup až na 25 sekund.

27 kilometrů před cílem odjel z čelní skupiny Jasper Stuyven. Brzy se k němu připojili Sagan s Trentinem a posléze i Rowe a Benoot. Za nimi musela skupinu táhnout čtveřice BMC, ale jezdci švýcarské stáje na to byli sami a rozestup se spíše zvyšoval.

2 kilometry před cílem se na čele ocitl Peter Sagan a ostatní mu už odmítli prostřídat a začala taktická bitva. Sagan na metě kilometr do cíle zpomalil tak moc, že se Trentin musel posunout do čela, proto 800 metrů před cílem zaútočil, leč neúspěšně.

220 metrů před cílem vyrazil Sagan a dojel si pro první výhru v novém týmu. Zdeněk Štybar dokončil závod na pěkném devátém místě.

[cyklostat id=“Kuurne-Bruxelles-Kuurne“ etapa=“0″ rok=“2017″ nadpis=“Kuurne-Brussel-Kuurne 2017″]