Královskou etapu Tour de Langkawi vyhrál Mekseb Debesay

nabor

Královskou čtvrtou etapou pokračoval malajský závod Tour De Langkawi. Závěrečné stoupání na Cameron Highlands zvládl nejlépe Mekseb Debesay (Team Dimension Data). Třetím místem si upevnil postavení na čele celkové klasifikace  jeho stájový kolega Ryan Gibbons.
Čtvrtá etapa Tour de Langkawi vedla ze Seri Manjungu na vrchol Cameron Highlands. Měřila 174,4 kilometru. Z počátku byla rovinatá a obsahovala tři prémie pro spurtery. Pouze v závěru se silnice prudce zvedla. První vrchařská prémie byla na Ringletu 1112 metrů nad mořem. Druhá prémie, vedená jako horská, byla v cíli, 1412 metrů nad hladinou moře.

Z počátku etapy stáj Dimension Data diktovala tempo pelotonu a hlídala si trikot vedoucího jezdce, který o tři vteřiny držel Ryan Gibbons. Posledních 30 kilometrů mělo být rozhodujících nejen pro dnešní etapu, ale pro celkovou klasifikaci vůbec. Při nájezdu do stoupání se peloton začal dělit a po 5 kilometrech se vykrystalizovala skupina přibližně 15 jezdců, kde nechyběl ani vedoucí Gibbons.

Kolumbijští vrchaři, kterých byla ve vedoucí skupině převaha, se snažili ještě o větší rozdělení, což málem odnesl Gibbons. Vedoucí borec však měl k ruce stájového kolegu, který jej dokázal 4 kilometry před páskou vrátit do boje o vítězství.

V posledním kilometru přišel nástup Camerona Baylyho (Isowhey Sports Swisswellness), kterého se dokázal udržet pouze Mekseb Debesay. V posledních 150 metrech „kopl“ pětadvacetiletý Eritrejec do vrtule a s rukama nad hlavou projel cílem. Třetí místo se povedlo vybojovat Gibbonsovi, který si udržel celkové vedení a svůj náskok zvýraznil na 11 vteřin.

[cyklostat id=“Le-Tour-de-Langkawi“ etapa=“4″ rok=“2017″ nadpis=“Le Tour de Langkawi 2017, pořadí 4. etapy“]