Caleb Ewan potvrdil absolutní nadvládu domácích jezdců


Celkový triumf, bodovací soutěž a etapová prvenství si na letošním Tour Down Under rozdělili Richie Porte a Caleb Ewan, který vyhrál závěrečnou etapu.

Etapa měla pouze 90 kilometrů. I tak se podařilo poodjet dvěma jezdcům – Gianlucovi Brambillovi a Thomasi De Gendtovi. Ten potřeboval získat alespoň bod do boje o krále hor, čímž by se posunul na první místo před Richieho Porta.

To se ale nelíbilo týmu Bora a Jayi McCarthymu, který chtěl bonusové sekundy z rychlostní prémie, které by ho posunuly na třetí místo celkově před Nathana Haase. I za pomoci Petra Sagana čelní dvojici dojel a bonusové sekundy se mu podařilo získat.

Následoval další útok De Gendta, s ním nastoupili Johannes Frohlinger, Ben O’Connor, Jaco Venter, Francois Bidard a Jack Bauer.

Únik spolupracoval a vrchařskou prémii vyhrál právě De Gendt  a vybojoval si puntíkovaný trikot pro krále hor.

Výborný výkon dnes odváděl Jack Bauer, který se nechtěl smířit s tím, že bude únik dojet. Jenže proti síle týmů Orica, Sky a BMC neměl šanci.

Poté, co peloton pohltil uprchlíky, strhl se boj o pozice. Dlouho se o ně přetlačovala Orica a Sky a vypadalo to, že právě Poppel a Ewan budou mít ty nejlepší. Ze druhé strany silnice se najednou přiřítil Jay McCarthy s Petrem Saganem na zadním kole. Rychlým manévrem se natlačil před vlak Oricy a připravil Saganovi dobrou šanci.

Ovšem australský rychlík Ewan měl v Austrálii ze všech spurtérů zkrátka nejlepší formu a dospurtoval si tak pro čtvrté vítězství.

Za ním přijel na 48. místě ve stejném čase suverénní vítěz celého závodu Richie Porte.

Právě Porte a Ewan se stali největšími hvězdami celého závodu. Ewan vyhrál všechny hromadné dojezdy a získal tak čtyři etapové zářezy, Porte kromě dvou zbylých etap vyhrál poprvé i celý závod.

Richie Porte
Richie Porte slaví svůj první titul z Tour Down Under.

[cyklostat id=“Santos-Tour-Down-Under“ etapa=“6″ rok=“2017″ nadpis=“Tour Down Under 2017, pořadí 6. etapy“]