Simon Yates po sólovém úniku vyhrál 6. etapu na Paříž-Nice


První horská etapa, která se na závodu Paříž – Nice jela, měla hned překvapivého vítěze. Simon Yates (Orica-Scott)  upláchl před druhým výstupem na vrchol Col de Bourigaille. Svoji sólovou jízdu dokázal dotáhnout až do vítězného konce. Jako druhý projel cílem Sergio Henao (Team Sky).
Šestá etapa měřila 193,5 kilometru a začala strmým stoupáním Col de l’Espigoulier. Závodníci to vzali po svém a ihned od začátku se vpředu skupina ve složení: Ben King (Dimension Data), Cyril Gautier (AG2R La Mondiale),  Winner Anacona (Movistar), Delio Fernandez Cruz (Delko-Marseille Provence KTM) a Jarlinson Pantano (Trek-Segafredo). Právě účast Kolumbijce vedla k aktivitě pelotonu a skupina byla ještě před vrcholem sjeta.

Druhý únik vykrystalizoval přibližně na 50. kilometru. Skupina ve složení: Alessandro De Marchi (BMC), Axel Domont (AG2R La Mondiale), Winner Anacona, José Herrada (oba Movistar), Michael Valgren (Astana), Ben Swift (UAE Team Emirates), Sylvain Chavanel (Direct Energie), Eduardo Sepulveda (Fortuneo Vital Concept), Ben King (Dimension Data) a Cyril Lemoine (Cofidis) si vytvořila náskok, ovšem dalo se očekávat, že v hornatém terénu bude brzo dostižena. Stalo se tak 21 kilometrů před cílem.

Meta 19,2 km před cílem rozpoutala honičku na Simona Yatese, který se rozhodl vydat se vstříc druhému výstupu Col de Bourigaille. Jako první dosáhl vrcholu a do údolí nabral poměrně velký náskok, který činil 46 vteřin.

Do nástupu do posledního kopce dlouhého 1,2 kilometru bylo jasné, že mladičký Brit o vítězství nepřijde. Jako druhý se pokusil o štěstí Richie Porte (BMC Racing Team), kterému se podařilo setřást vedoucího muže celkové klasifikace Juliana Alaphilippa (Quick-Step Floors). Naopak se jej snažil udržet  Sergio Henao. Australanovi přibližně 500 metrů před cílem došlo, Henao pokračoval dál, ale Yatese už nedojel. Porte měl štěstí, že stihl protnout pásku jako třetí, neboť se k němu blížil Julian Alaphilippe, jehož ke čtvrtému místu doslova vytáhl Daniel Martin (Quick-Step Floors). Francouz si tímto výkonem upevnil vedoucí příčku celkové klasifikace.

https://youtu.be/w1S03cRH3lw

[cyklostat id=“Paris-Nice“ etapa=“6″ rok=“2017″ nadpis=“Paříž – Nice 2017, pořadí 6. etapy“]