Peter Sagan uspěl v dojezdu třetí etapy na Tirrenu. Dennis novým lídrem

nabor

Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) ovládl dojezd třetí etapy závodu Tirreno-Adriatico do městečka Montalto di Castro. Druhý skončil Elia Viviani (Sky) a třetí Jürgen Roelandts (Lotto Soudal). Do celkového vedení se dostal Rohan Dennis (BMC).

Do úniku dne se pustila skupina ve složení Mattia Frapporti (Androni-Sidermec), Andrej Grivko (Astana), Mirco Maestri, Luca Wackermann (oba Bardiani – CSF), Iuri Filosi, Kohei Uchima (oba Nippo-Vini Fantini) a Alexis Gougeard (AG2R). Ovšem BMC drželo tuto skupinu zkrátka a už 20 kilometrů před cílem byl pohlcen i poslední jezdec z úniku Iuri Filosi.

Následně se v pelotonu rozpoutal boj o pozice. Navíc přicházely i nástupy a strkanice a v balíku nastal zmatek. 10 kilometrů před cílem najel na čelo Tom Boonen (Quick-Step Floors), ale jediné co se stalo bylo, že Daniela Osse (BMC) potkal defekt. K žádnému zklidnění bojů nedošlo.

Výborně závod rozjeli jezdci Bory pro Sagana, který se schoval hned za Vivianiho. Dlouhý nástup na posledním kilometru zkusil Sacha Modolo (UAE Team Emirates), leč neúspěšně. Na metě 300 metrů do cíle se odpojil poslední jezdec Bory a na čele se rázem ocitl Viviani. Ital zpomalil, ale nikdo ho nechtěl předjet, proto vyrazil.

Jenže na zadním kole měl Petra Sagana, který ho přespurtoval a v cíli mohl oslavit své letošní druhé vítězství.

[cyklostat id=“Tirreno-Adriatico“ etapa=“3″ rok=“2017″ nadpis=“Tirreno – Adriatico 2017, pořadí 3. etapy“]