Nairo Quintana opět uspěl na stoupání Terminillo a jde do vedení

nabor

Nairo Quintana zvládl nejlépe královskou etapu závodu Tirreno-Adriatico a posouvá se do čela celého závodu.

Dnešní únik vytvořili Davide Ballerini (Androni Sidermec), Mirco Maestri (Bardiani CSF), Alan Marangoni (Nippo-Vini Fantini), Matvey Mamykin (Katusha), Marko Kump (UAE Team Emirates) a Romain Gioux (Novo Nordisk). V polovině etapy měli náskok dokonce jedenáct minut, ale s tím co na jezdce ještě čekalo, to bylo málo. Kromě cílového brutálního kopce Terminillo na jezdce čekala ještě jedna vrchařská prémie na stoupání Piè di Morra.

Právě na Piè di Morra se začal únik třídit. Odjeli Mamykin, Ballerini a Kump. Zatímco Kump zanedlouho odpadl, Mamykina potkal nepříjemný pád.

https://www.youtube.com/watch?v=3atfrRqaw5s

Pád vypadal děsivě, ale jezdec Katushy vyvázl bez úhony. Náskok vedoucího Balleriniho se mezitím začal rychle snižovat a nakonec byl dojet v úvodu cílového stoupání.

Jako první zaútočil Michał Kwiatkowski asi 13 kilometrů před cílem. Na něj zareagovali Simon Špilak, Maurits Lammertink, Jonathan Castroviejo a také Roman Kreuziger. Když však zaútočil Špilak, český závodník se vrátil do pelotonu. Špilak měl spoustu sil a za chvíli jel osamoceně. Kwiatkowski byl následně ještě schopen pomoct svému lídru – Geraintu Thomasovi.

Následoval útok právě od Thomase. Za ním vyrazili Rigoberto Uran, Adam Yates a Nairo Quintana. Thomas se několikrát ohlížel na ostatní aby mu pomohli, ale na čele se vystřídal akorát Yates.

Quintana na sebe nenechal dlouho čekat a zaútočil. Rychle dojel Špilaka a vzápětí mu ujel. Tento náskok si udržel až do cíle a oslavil kromě etapového triumfu i posun do celkového vedení. Druhý dokončil etapu Thomas a třetí Yates.

Když na Tirrenu-Adriaticu 2015 triumfoval Quintana na stejném stoupání, dostal se rovněž do vedení a to udržel až do konce závodu. Povede se mu to i letos? Před druhým Yatesem bude hájit náskok 33 sekund.

[cyklostat id=“Tirreno-Adriatico“ etapa=“4″ rok=“2017″ nadpis=“Tirreno – Adriatico 2017, pořadí 4. etapy“]