Druhou etapu na Tirreno-Adriatico ovládl Geraint Thomas


Nejdelší etapu letošního ročníku Tirreno-Adriatico s cílem v Pomarance dokázal vyhrát Geraint Thomas (Team Sky), když dokázal v závěrečném stoupání setřást zbytek favoritů. Druhý projel cílovou páskou Tom Dumoulin (Team Sunweb), třetí byl úřadující mistr světa Peter Sagan (Bora-Hansgrohe).

Převážně rovinatou 229 kilometrů dlouhou etapu začala únikem skupina jezdců ve složení: Hugo Houle (AG2R La Mondiale), Davide Ballerini, Raffaello Bonusi (oba Androni – Sidermec), Mirco Maestri (Bardiani – CSF), Alan Marangoni (Nippo – Vini Fantini) a Charles Planet (Team Novo Nordisk). Borci si vybudovali až čtyřminutový náskok, především na rovinatém úseku trati. Jakmile přišly kopce, jejich ztráta se ztenčila a zcela vymazána byla přibližně 54 kilometrů před cílem.

Na metě 41 kilometrů před cílem došlo v pelotonu k pádu, do kterého se připletla i dvojice  Caleb Ewan (Orica Scott) – Jürgen Van Den Broeck (LottoNL-Jumbo). Prvně jmenovaný nakonec skončil v týmovém autě a závod vzdal..

Rozuzlení závodu přineslo až závěrečné stoupání. Osm kilometrů před cílem se snažila s pelotonem udělat něco stáj Quick-Step, kde jel aktivně především Zdeněk Štybar. Někteří jezdci odpadli. Za další dva kilometry přišel útok Boba Jungelse (Quick-Step Floors), kterého se chytl Geraint Thomas a následně i zbytek balíku.

O kilometr dále již únik slavil úspěch. Vpředu se vytvořila čtyřčlenná skupina Thomas, Jungels, Damiano Caruso (BMC Racing Team) a Jonathan Castroviejo (Movistar Team). Zatímco Welšan „bušil“ do pedálů, zbylé trojici se nechtělo střídat a brzy byla polapena.

Do posledního kilometru vjížděl Thomas s devatenácti vteřinovým náskokem. Ve stejném místě zaútočil Tom Dumoulin. Člen stáje Sky si pohlídal svůj náskok až do cíle, i přestože se zmenšil na pouhých 9 vteřin. Druhý cílovou páskou projel Nizozemec Dumoulin, třetí dospurtoval Peter Sagan, který dokázal za svými zády udržet Grega Van Avermaeta (BMC Racing Team). V přední skupině dojel i Roman Kreuziger (Orica-Scott).

[cyklostat id=“Tirreno-Adriatico“ etapa=“2″ rok=“2017″ nadpis=“Tirreno – Adriatico 2017, pořadí 2. etapy“]