Spurt 5. etapy Paříž-Nice ovládl André Greipel

nabor

Německý spurtér André Greipel (Lotto-FixAll) zvítězil v poslední rovinaté etapě před závěrečným horským blokem na závodě Paříž-Nice. Druhý dojel Arnaud Démare (FDJ), třetí pak Dylan Groenewegen (LottoNL-Jumbo). 

Ani dnes slunce nevyšlo na více než pár okamžiků a jezdci tak volili minimálně dlouhý rukáv. I přes nepřízeň počasí se ale k vozovkám opět dostavilo spoustu diváků a očekávali nelítostný sprinterský souboj.

Do úniku dne se dostali tři domácí jezdci z regionálních týmů Pierre-Luc Perichon (Fortuneo-Vital Concept), Lilian Calmejane (Direct Energie) a Remy di Gregorio (Delko-Marseille. Doplnila je trojice závodníků z World Tour Axel Domont (AG2R La Mondiale), Natnael Berhane (Dimension Data) a Federico Zurlo (UAE Team Emirates).

Skupina si brzy vytvořila pohodlný náskok okolo 7 minut a peloton je začal stíhat až v závěrečných 70 kilometrech, kdy na čelo najely belgické týmy Lotto-FixAll a QuickStep Floors. Jako první odpadli Zurlo s Calmejanem a zbytek úniku je brzy následoval.

Na metě 12 kilometrů před cílem již bylo vše pohromadě a sprinterské týmy se začaly tlačit dopředu. Technický závěr etapy ale naprosto rozbil týmové vláčky a cílová rovinka byla jeden velký zmatek.

Jako první vyrazil kupředu Démare, za nímž se vyvezli Groenewegen a Greipel. Greipel poté potvrdil vyrovnanost svých výkonů a dojel si pro své 3. vítězství sezony.

Překvapivě znovu pohořel Marcel Kittel (QuickStep Floors), když dojel až na 7. místě. Ani v jedné ze 4 sprinterských etap se nedostal na pódium a z Francie bude odjíždět s prázdnou.

[cyklostat id=“Paris-Nice“ etapa=“5″ rok=“2017″ nadpis=“Paříž – Nice 2017, pořadí 5. etapy“]