Nová Hammer Series prověří nejlepší týmy v pelotonu

nabor

Společnost Velon, která sdružuje deset týmů závodících ve World Tour, chystá zcela novou a revoluční soutěž, ve které se utkají týmová družstva. První závod nového formátu se nazývá Hammer Sportzone Limburg a bude se konat od 2. do 4. června.

Každý závod v sérii bude trvat tři dny, prvním tedy bude na úvod června klání v okolí Limburgu na hranicích Belgie a Nizozemska. Celkový vítěz každého podniku se určí podle času a získaných bodů ze tří soutěží. První den nás čeká Hammer Sprint, druhý den Hammer Climb a třetí den Hammer Chase.

Body znamenají ceny

Formát závodu je založen tak, aby jezdcům nešlo o osobní, ale pouze o týmové ambice. Do závodu tým nominuje sedm jezdců a každý den z nich vybere pětku nejvhodnějších, kteří se utkají se soupeři o body.

Hammer Sprint – 1. den

V prvním dnu čeká fanoušky sprinterská podívaná, která bude fungovat na podobném principu jako bodovačka na dráze. V Hammer Sprintu čeká jezdce deset okruhů, každý přibližně na 10 kilometrů (bude záležet na okolnostech prostředí).

Body budou uděleny na konci každého okruhu deseti nejlepším na pásce. Některé okruhy mohou mít dvojnásobnou prémii.

Časové odstupy budou rozděleny podle celkového počtu posbíraných bodů na prémiích. Rozestupy budou hrát obrovskou roli v poslední den.

Hammer Climb – 2. den

Druhý den bude vypadat velmi podobně jako první, jen s tím rozdílem, že na konci každého kola bude finiš do kopce. Minimální prudkost a délka kopce není předem určena a bude opět záležet na místě konání.

I v Hammer Climb se pojede 10 okruhů a při průjezdu cílovou páskou budou opět deseti nejlepším dány body a některé průjezdy budou také držet dvojnásobné množství bodů.

Pořádající města mohou Hammer Sprint a Hammer Climb prohodit, ale závod bude stále končit podnikem Hammer Chase.

Hammer Chase

V této soutěži půjde o nahánění soupeřů na časovkářských speciálech.

Týmy znovu nominují pět jezdců a počítá se čas čtvrtého v cíli. Ale pozor, nebude to časovka na 10 kilometrů, ale hned na 50! Tým navíc bude muset držet pevnou formaci a nebude se moci vyvážet za soupeři.

První tým po dvou dnech odstartuje jako první. O 30 vteřin později do boje vyrazí druhý tým. Třetí o dalších 25 sekund později, 20 sekund poté čtvrtý tým a ostatní týmy vyrazí s odstupem 15 sekund. To je základní sazba, protože k těmto pevně stanoveným rozestupům jsou přidány i časové bonusy z prvních dvou dnů, které jsou vypočteny na základě získaných bodů.

První tým, který dojede po padesáti kilometrech do cíle – zvítězí. A co za to, že jezdci podstoupí tvrdý boj na hraně svých možností? Vítězný tým dostane právo pyšnit se titulem: „Nejlepší tým planety!” a to až do dalšího závodu Hammer Series.

Kdo se zúčastní?

Účast mají jistou týmy ze skupiny Velon. Jedná se o BMC, Cannondale-Drapac, Lotto Soudal, ORICA-Scott, Quick-Step Floors, LottoNL-Jumbo, Sky, Sunweb, Trek-Segafredo a UAE Team Emirates.

Doplní je Bahrain-Merida a Movistar z World Tour a týmy Aqua Blue Sport, Sport Vlaanderen – Baloise a Nippo – Vini Fantini z Pro Continental Tour.

https://www.youtube.com/watch?v=rcBKm_emY3s