Časovku na Paříž-Nice vyhrál Julian Alaphilippe a jde do žlutého dresu

nabor

Čtvrtá etapa na Paříž-Nice byla časovka, která končila stoupáním na Mont-Brouilly. Nejrychlejší v jízdě proti chronometru byl dnes Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors). Za ním se do jedné vteřiny vešli Alberto Contador (Trek-Segafredo), Tony Gallopin (Lotto Soudal) a Gorka Izagirre (Movistar) – v tomto pořadí. Jan Bárta (Bora-Hansgrohe) se s tratí porval solidně a skončil na 28. místě se ztrátou 1:28.

Úvod závodu

První na trať vyrazil Andrea Guardini (UAE Team Emirates) a to ve 13:25. Poslední vystartoval muž ve žlutém Arnaud Démare (FDJ) – 16:10.

První kvalitní čas zajel Nicolas Edet (Cofidis) a ten měl hodnotu 22:55, ale velmi brzy ho v čele vystřídal Nikias Arndt (Sunweb), který projel tratí o pět vteřin rychleji. Poté už do cíle dorazil Jan Bárta, ale bohužel byl o 6 vteřin pomalejší.

Arndta sesadil až David de la Cruz (Quick-Step Floors), který tratí prolétl v čase 22:24 a vystřídal Němce v čele. Nedlouho poté se de la Cruz musel obávat o své umístění, ale nakonec ho o dvě vteřinky uhájil před Michaelem Matthewsem (Sunweb).

První favorité

Dalším nebezpečným závodníkem byl Richie Porte z BMC, ale nakonec ztratil 5 sekund. První kdo sesadil de la Cruze byl Alberto Contador, který stlačil hodnotu času pod 22 minut a to na 21:58.

Do cíle dorazil Ilnur Zakarin (Katusha-Alpecin) se ztrátou 14 sekund na Contadora. Brzy se dostal do cíle i Gorka Izagirre a jen těsně nestačil na vedoucího Contadora.

Jezdci Top 10

Do cíle dorazil i Dan Martin (Quick-Step Floors), ale ztratil 44 sekund na dosud vedoucího Contadora. Poté přijel lídr týmu Sky – Sergio Henao a zaostal o 29 sekund.

Další na vrcholu Mont Brouilly byl Tony Gallopin. Vypadalo to na nový vedoucí čas, ale nakonec z toho byla ztráta 0,67 vteřiny.

Zdálo se, že Julian Alaphilippe je jediný, kdo mohl ohrozit vedoucí pozici a také se tak stalo, navíc ve famózním čase 21:39. Po Alaphilippovi přijel do cíle ještě vedoucí muž Arnaud Démare, který nekonkuroval nejlepším a bylo rozhodnuto. Mladý francouzský talent se mimo výhry oblékl i do žlutého dresu.

Zítra je na programu další spurterské/klasikářské klání na 200 kilometrů v okolí Lyonu.

[cyklostat id=“Paris-Nice“ etapa=“4″ rok=“2017″ nadpis=“Paříž – Nice 2017, pořadí 4. etapy“]