Ohlédnutí za sezónou 2017 týmu LottoNL-Jumbo

nabor

Další sestavou, na kterou se podíváme, je tým z Nizozemska – LottoNL-Jumbo. Výkony týmu letos charakterizují především tři faktory – individuální časovka, Primož Roglič a Dylan Groenewegen. V této disciplíně byli jezdci týmu nebezpeční a považováni za favority všude, kde tým nastoupil. Primož Roglič ke skvělé časovce přidal i skvělou jízdu v horách a Dylan Groenewegen svoje sprinty posunul výš o další úroveň.

Koupit dres Lotto-Jumbo

Před sezónou se s týmem rozloučili například Sep Vanmarcke, Wilco Kelderman, Tom Van Asbroeck nebo Moreno Hofland. Naopak sestavu posílili Jürgen Van den Broeck, Lars Boom, Juan José Lobato či Stef Clement.

První výhra týmu přišla koncem března na Ruta del Sol a byla to časovka, kterou ovládl Victor Campeanerts. Skvělým výkonem na něj navázal Primož Roglič v Algarve, kde prokázal, že jeho kvality neleží jenom v časovce, ale i ve zvlněném terénu. Ve druhé etapě ho porazil pouze Dan Martin, ale po časovce, kde Rogličovi jen těsně utekla výhra, už vedl a svůj trikot udržel až do finále a v poslední etapě odolal útokům svých konkurentů a závod celkově ovládl.

Primož Roglič
Primož Roglič v Baskicku

Roglič se znovu radoval v Baskicku a to ne jednou. Nejprve zvedal ruce nad hlavu ve 4. etapě, kdy zaskočil spurtery překvapivým útokem asi 3 kilometry před cílem a druhou výhru přidal v závěrečné časovce. Po těchto výhrách Rogliče se poprvé radoval i spurter Dylan Groenewegen, který vyhrál první etapu v etapáku Kolem Yorkshiru a Roglič v Romandii přidal další triumf v časovce.

 

Jos Van Emden pódium
Jos Van Emden na Giru

Následoval etapák Tour of Norway a Dylan Groenewegen se radoval ve dvou etapách. Na souběžném Giru se do 20. etapy v nejlepší desítce pohyboval Steven Kruijswijk, ale do této etapy kvůli zdravotním potížím nenastoupil. Ale náladu v týmu napravil Jos Van Emden, který ovládl závěrečnou časovku, když porazil i vítěze závodu a budoucího mistra světa v časovce – Toma Dumoulina.

Souběžně s Girem se jezdí i závod Amgen Tour of California a i zde se tým mohl radovat. Celkové pořadí totiž ovládl George Bennett a porazil takové jezdce jako Rafal Majka nebo Andrew Talansky.

Koen Bouwman a výhra na Dauphiné

Velké překvapení přinesla třetí etapa na Dauphiné, kde se z triumfu po úniku radoval Koen Bouwman. Kolem Švýcarska se na scénu vrátil Steven Kruijswijk a celkově si dojel pro třetí místo po velmi pěkném výkonu.

Před národními šampionáty se jel ještě závod Ster ZLM v Nizozemsku a zde úvodní prolog patřil Primoži Rogličovi a dvěma spurtům dominoval Dylan Groenewegen.

Primož Roglič - vítěz 17. etapy Tour de France 2017
Primož Roglič – vítěz 17. etapy Tour de France 2017

Na mistrovstvích jednotlivých států se týmu nezadařilo, ale chuť si napravili závodníci na Tour de France. Nejprve v 8. etapě dojel druhý Robert Gesink, ale musel hned další den odstoupit. Skvěle se prezentoval George Bennett, ale ze závodu musel také pryč kvůli zdravotním komplikacím. Ale v 17. etapě přišel první úspěch a z úniku se radoval Primož Roglič. Druhý etapový vavřín přišel v poslední den závodu na Champs-Elysées, kde spurt ovládl Dylan Groenewegen.

Lars Boom na BinckBank Tour

Další úspěch přinesla znovu časovka, tentokrát Evropský šampionát, kde dominoval Victor Campenaerts. Na etapáku BinckBank Tour si v 5. etapě první výhru v sezónně připsal Lars Boom. V celkovém pořadí nakonec obsadil pěkné 8. místo. Další výhru přidal znovu Lars Boom, tentokrát v časovce v Británii. V 7. etapě ve spurtu triumfoval Dylan Groenewegen a nakonec v celkovém pořadí byl na nejvyšším stupni vítěz časovky – Lars Boom. Na Vueltě se mezitím prezentoval Steven Kruijswijk a v celkovém pořadí vyválčil ve velké konkurenci 9. místo.

Dylan Groenewegen
Dylan Groenewegen v Číně

Poslední výhru týmu připsal Dylan Groenewegen ve spurtu v Číně na závodě Tour of Guangxi.

Hodnocení sezóny – 6/10

26 výher, tři etapy na Grand Tour, top 10 na Vueltě, celková prvenství v Kalifornii, Británii či v Algarve, mnoho výher v etapách závodů World Tour, evropské mistrovství v časovce a další a další. To je velmi slušná bilance týmu z Nizozemska, který letos možná předčil svá očekávání. Ale nutno říci, že je to především kvůli dvojce Roglič – Groenewegen, která tým táhla celou sezónu.

Líbí se vám dresy LottoNL-Jumbo?

Kompletní nabídka LottoNL-Jumbo v našem eshopu.

HLASOVÁNÍ - cyklista roku 2017

Připravili jsme si pro naše čtenáře anketu – cyklista roku 2017. Je to jen ve vašich rukou! Rozhodněte o nejlepším jezdci, týmu a také v dalších několika kategoriích. Jeden vylosovaný hlasující vyhraje kšiltovku Tour de France v hodnotě 599 Kč.

Hlasovat a vyhrát =>

Plán dalších ohlédnutí

Datum Týmy Ohlédnutí Eshop
9.11.2017 AG2R článek do eshopu pro dres
12.11.2017 Astana článek do eshopu pro dres
15.11.2017 Bahrain-Merida článek do eshopu pro dres
18.11.2017 BMC článek do eshopu pro dres
21.11.2017 Bora-hansgrohe článek do eshopu pro dres
24.11.2017 Cannondale-Drapac článek do eshopu pro dres
27.11.2017 Dimension Data článek do eshopu pro dres
30.11.2017 FDJ článek do eshopu pro dres
3.12.2017 Katusha-Alpecin článek do eshopu pro dres
5.12.2017 Lotto Soudal článek do eshopu pro dres
7.12.2017 LottoNL-Jumbo článek do eshopu pro dres
9.12.2017 Movistar článek do eshopu pro dres
11.12.2017 ORICA-Scott článek do eshopu pro dres
13.12.2017 Quick-Step Floors článek do eshopu pro dres
15.12.2017 Sky článek do eshopu pro dres
17.12.2017 Sunweb článek do eshopu pro dres
19.12.2017 Trek-Segafredo článek do eshopu pro dres
21.12.2017 UAE Team Emirates článek do eshopu pro dres