Evropskými mistry v časovce jsou Campenaerts a Van Dijková; Bárta byl 10.


Rozběhlo se nám mistrovství Evropy v dánském Herningu. To má za sebou všechny časovkářské podniky. Mezi juniory triumfovali Italka Elena Pirroneová a Nor Andreas Leknessund. V kategoriích U23 se radovali domácí závodníci – Pernille Mathiesenová (Team VéloCONCEPT) a Kasper Asgreen (Team Veloconcept). V hlavních závodech triumf obhájila Ellen Van Dijková (Nizozemsko; Team Sunweb) a mezi muži byl nejrychlejší Belgičan Victor Campenaerts (LottoNL-Jumbo).

Belgičan Campenaerts zvládl 46 kilometrů dlouhou trať v čase 53:12 a o tři vteřiny porazil Poláka Macieje Bodnara (Bora-Hansgrohe). Pět vteřin ztratil Ir Ryan Mullen (Cannondale-Drapac).

Pomyslná bramborová medaile zůstala pro Matthiase Brändla (Trek-Segafredo) z Rakouska. Na vítěze ztratil na trati pouze 10 vteřin. Až 5. místo v cíli obsadil největší favorit na výhru – Nizozemec Jos Van Emden (LottoNL-Jumbo; + 0:22).

Do závodu vstoupili i dva Češi. Jan Bárta skončil na 10. místě a zaostal o 1:55. Josef Černý dopadl o něco hůř, když dokončil časovku jako 26. a ztratil 4:44.

Ženy se postavili na start trati, která měřila 31,5 kilometru. Nejrychleji ji zvládla Ellen Van Dijková s časem 40:33. Druhá byla v celkovém pořadí Ann-Sophie Duycková (Drops; + 0:58) z Belgie. Třetí místo obsadila Anna Van der Breggenová (Boels-Dolmans; + 1:04) z Nizozemska.

Mistrem Evropy do 23 let se mezi muži stal Dán Kasper Asgreen (Team Veloconcept) v čase 37:33 a na trati dlouhé 31,5 kilometru o 2 vteřiny porazil svého krajana Mikkela Bjerga (Giant-Castelli). Třetí místo obsadil Francouz Corentin Ermenault (Team Wiggins; + 0:23). Čech Nicolas Piertula obsadil 25. místo a ztratil 2:48.

Nejlepší ženou v jízdě proti chronometru v kategorii do 23 let se stala Pernille Mathiesenová (Team VéloCONCEPT) s časem 41:29. O 4 vteřiny porazila krajanku Cecilii Uttrup Ludwigovou (Cervélo-Bigla) a o 11 sekund Lisu Kleinovou (Cervélo-Bigla). Nikola Nosková dokončila jako 16. se ztrátou 3:10.

Mezi juniory se radoval Nor Andreas Leknessund s časem 39:16. Druhý Dán Julius Johansen zaostal o 14 vteřin a třetí Belgičan Sébastien Grignard byl pomalejší o 19 sekund. Český talent Richard Holec obsadil 28. příčku a na vítěze nabral manko 2:46.

A nakonec kategorie juniorek. Zde vyhrála Italka Ellena Pirroneová s časem 25:18. Druhá byla její krajanka Letizia Paternosterová se ztrátou 9 sekund. 12 sekund ztráty znamenalo třetí místo pro domácí Emmu Cecilii Norsgaardovou.