Richie Porte vyhrál závod Kolem Romandie, Primož Roglič závěrečnou časovku

nabor

O vítězi závodu Kolem Romandie musela rozhodnout až závěrečná časovka. Tu vyhrál Primož Roglič. Richie Porte se, díky druhému místu, stal celkovým vítězem.

V královské etapě závodu Kolem Romandie byl včera nejrychlejší Simon Yates. Porte byl druhý a v celkovém pořadí ztrácel pouze devatenáct sekund na vedoucího Brita.

Porte patří k velice kvalitním časovkářům, ale Yates před etapou prohlašoval: „Richie má velice doboru časovku, ale já budu riskovat a udělám vše pro to, abych své vedení udržel.

První solidní čas stanovil bývalý juniorský mistr světa v časovce – Němec Lennard Kämna. Dlouho trvalo než někdo Kämnu překonal. Povedlo se to až Tejayi Van Garderenovi. Ten se však na „horkém křesle“ příliš dlouho neohřál. Do cíle totiž zakrátko dorazil Primož Roglič. Slovinec Garderenův čas překonal o 34 sekund.

Poté se již strhla pozornost na boj o celkové pořadí, protože zakrátko se na trať vydal Richie Porte a o tři minuty později Simon Yates. Yates tušil, že v rovinatějších pasážích bude zaostávat, ale několik krátkých stoupání mu dávalo šanci. Jenže Porte byl rychlejší i v kopcích. V cíli stanovil druhý nejrychlejší čas, když byl jen o osm sekund pomalejší než Roglič.

O tom, že Simon Yates vedení neudrží bylo jasno dlouho předtím než dorazil do cíle. Nakonec se ještě musel obávat o druhé místo, když se k němu virtuálně dotahoval právě vítěz etapy Roglič. Yates pak stanovil dvanáctý nejrychlejší čas, za Rogličem zaostal o 48 sekund. Na udržení vedení to nestačilo, ale o druhé místo nepřišel.

[cyklostat id=“Tour-de-Romandie“ etapa=“5″ rok=“2017″ nadpis=“Kolem Romandie 2017, pořadí 5. etapy“]