Serge Pauwels ovládl třetí etapu Kolem Yorkshiru a zajistil si celkové prvenství

Třetí etapa Kolem Yorkshiru určila celkového vítěze. Stal se jím Serge Pauwels (Dimension Data), který nastoupil přibližně 11 kilometrů před cílem a dojel si jak pro vítězství v etapě, tak celkové prvenství v závodě. Druhým místem podtrhl týmový úspěch jeho stájový kolega Omar Fraile.
Závěrečná etapa měla na pořadu dne náročných 195 kilometrů. Především v závěru etapy bylo několik nepříjemných stoupání s cílem ve Fox Valley v Sheffiledu.

Úvod závodu byl ve znamení nástupů, až se povedlo sedmičce jezdců vytvořit si mírný náskok: Mat Hayman (Orica-Scott), Johnny McEvoy (Madison-Genesis), Pete Williams (One Pro Cycling), Dexter Gardias (Bike Channel-Canyon), Steven Lammertink (LottoNL-Jumbo), Gatis Smukulis (Delko–Marseille Provence KTM), a Pieter Weening (Roompot-Nederlandse Loterij). Borci získali až pět minut před balíkem, který táhly stáje Sky a Direct Energie. Jejich zásluhou se také náskok od poloviny tratě začal snižovat.

Přibližně 25 kilometrů před cílem bylo po úniku, ale před závodníky byla nejtěžší pasáž celého ročníku. Několik stoupání před závěrečným finišem ve Fox Valley. Přiblině v tu dobu se pokoušel o sólovou jízdu Bryan Nauleau (Direct Energie), ovšm vpředu vydržel asi dva kilometry. Vím mu stále se tenčící skupina favoritů nedovolila.

Přibližně 11 kilometrů před cílem vyrazil kupředu Belgičan Serge Pauwels. Jezdec stáje Dimension Data si vytvořil asi 30 vteřin náskoku. A mířil vstříc vítězství. To ještě podpořil Omar Fraile, který se ke svému kolegovi připojil 2 kilometry před cílem. Oba borci vydrželi ve vedení až do cíle. Třetí skončil Jonathan Hivert (Direct Energie).

Poraženým dne se kromě Caleba Ewanse (Orica-Scott), který přišel o celkové prvenství stal i Nacer Bouhanni (Cofidis), který v jednom ze sjezdů upadl a podle televizních záběrů to nebylo nic pěkného, protože Francouze ležel na vozovce téměř nehybně.

[cyklostat id=“Tour-de-Yorkshire“ etapa=“3″ rok=“2017″ nadpis=“Kolem Yorkshiru 2017, pořadí 3. etapy“]