Mladý jezdec Chad Young nepřežil pád na závodě Tour of the Gila

nabor

Teprve jedenadvacetiletý americký mladík týmu Axeon Hagens Berman se nedokázal zotavit ze zranění utrpěných v pádu v poslední etapě Tour of the Gila a v pátek večer v nemocnici zemřel.

Tým Axeon Hagens Berman je znám tím, že vychovává mladé talenty a ty následně „posílá“ do vyšších pater profesionální cyklistiky. Právě do tohoto týmu přišel pro sezónu 2016 Chad Young. Američana narozeného 8. června 1995 jsme mohli mimo jiné vidět i na Závodě Míru juniorů v roce 2012. V roce 2015 se umístil v národním šampionátu U23 v časovce na sedmém místě a v závodě s hromadným startem na devátém místě. Možná právě díky těmto umístěním si ho všimlo vedení týmu Axeon Hagens Berman.

Účastnil se především závodů v severní Americe, jako Joe Martin Stage Race p/b Nature Valley či Tour of Alberta.

Letos měl na kontě zatím pět závodních dnů a jeho tým se rozhodl ho poslat na závod v Novém Mexiku – Tour of the Gila. Nebyl zde pro své osobní ambice, ale aby pomohl Jhonatanu Narvaezovi.

Na řadu přichází poslední etapa a Narvaez vpředu bojuje nejen o posun v celkovém pořadí, ale i o etapové prvenství. Toho se skutečně dočkává, oslavuje výhru, ale ještě netuší co se odehrálo za ním.

Chad Young totiž společně se svým týmovým parťákem Edwardem Andersonem padá v nebezpečném sjezdu. Anderson etapu dokončí, Young takové štěstí mít nebude.

Po pádu zůstává na zemi a je urychleně odvezen do nemocnice. Celý týden se ho tu pokoušejí zachránit, ale ve čtvrtek večer vydává tým prohlášení. Stojí tu, že se Chad Young pravděpodobně nezotaví ze zranění, která utrpěl v nedělní etapě.

O přibližně 24 hodin později Young umírá. Je to další tragédie, která postihla nejen cyklistický svět.