Favorité a spurtéři Gira d’Italia – Geraint Thomas a Fernando Gaviria

nabor

Dnes si představíme Gerainta Thomase, který patří mezi hlavní favority Gira, a Fernanda Gaviriu, který se během pár let dokázal vyšplhat mezi světovou elitu.

Geraint Thomas

Tento Velšan bude poprvé ve své kariéře lídrem svého týmu na Grand Tour. Dříve se soustředil na klasiky, ale vždy ukazoval výbornou schopnost v kopcích – vítězství na závodech Kolem Bavorska nebo Volta ao Algarve. Na Tour de France 2015 pak pomáhal Chrisi Froomovi k cestě za vítězstvím tak dobře, že se sám dlouho držel na čtvrté pozici. Nestačil až v posledních dvou etapách a propadl se na patnácté místo. Ovšem i díky těmto umístěním se rozhodl změnit svou specializaci – místo dlážděných klasik se zaměřil na kopcovité etapové závody. Hned v následujícím roce podruhé vyhrál závod Volta ao Algarve a poté přidal největší triumf své kariéry, když těsně uhájil vedení před Albertem Contadorem na Paris-Nice.

Tým Sky po dalším neúspěchu na Giru 2016 nechtěl riskovat se sázkou pouze na jednoho lídra. Britskou sestavu tak povedou dva závodníci – Mikel Landa a právě Thomas. Thomas se zatím letos uvedl výborně – na Tirreno-Adriatico vyhrál etapu a nebýt neúspěchu v úvodní týmové časovce, možná by bojoval o celkové vítězství. Následně ovládl závod Tour of the Alps. Jeho výhodou můžou být časovky, ve kterých je jako bývalý dráhař výborný.

Dokážou si Landa s Thomasem pomoci nebo ne? Na tom budou záviset jejich úspěch.

Fernando Gaviria

Veřejnost tohoto Kolumbijce zaregistrovala v roce 2015, když na závodě Tour de San Luis porazil hned dvakrát v hromadném dojezdu Marka Cavendishe. I z tohoto důvodu po něm sáhl tým Etixx a podepsal ho na příští sezónu. Belgická stáj v něm objevila velký talent. Podařilo se mu vyhrát etapy na Czech Cycling Tour, Kolem Británie nebo Tirreno-Adriatico. Pokračoval dvěma zářezy na závodu Kolem Polska, ale největší kousek si nechal na Paris-Tours. V cílové rovince asi 500 metrů před cílem nastoupil pelotonu a nikdo na něj nedokázal zareagovat. Ještě nikdy na Grand Tour nestartoval a letošní Giro pro něj tak bude premiérou.

Jeho šance na etapové vítězství jsou velké. Uvidíme zda bude v jeho hledáčku i bodovací soutěž.

Favorité pro Giro 2017 (články)

Datum zveřejnění Spurteři Favorité
25.4.2017 odkaz Jakub Mareczko Thibaut Pinot
26.4.2017 odkaz Sam Bennett Tom Dumoulin
27.4.2017 odkaz Davide Cimolai Bauke Mollema
28.4.2017 odkaz Kristian Sbaragli Adam Yates
29.4.2017 odkaz Nicola Ruffoni Ilnur Zakarin
30.4.2017 odkaz Caleb Ewan Mikel Landa
1.5.2017 odkaz Fernando Gaviria Geraint Thomas
2.5.2017 odkaz Sacha Modolo Steven Kruijswijk
3.5.2017 odkaz Vincenzo Nibali Giacomo Nizzolo
4.5.2017 odkaz Nairo Quintana André Greipel