Alexander Kristoff si dojel pro dorovnání rekordu na závodě Eschborn-Frankfurt

nabor

Jednodenní závod Eschborn-Frankfurt, byl letos poprvé zařazen do kalendáře závodů WorldTour. Alexander Kristoff z Norska si potřetí za sebou dojel do německého Frankfurtu pro vítězství.

Počasí při etapě dlouhé 218,7 km závodníkům nepřálo. Déšť a zima překazila naděje mnoha spurterům. Peter Sagan musel dokonce závod kvůli počasí vzdát. Do cíle dorazilo jen 67 závodníků. Greipel, Kittel, Gaviria mezi nimi také nebyli.

Mezi první úspěšnější únik lze počítat snahu osmi cyklistů: Peter Koning (Aqua Blue Sport), Antoine Warnier (WB Veranclassic Aqua Project), Carl Soballa (Germany), Jens Wallays (Sport-Vlaanderen Baloise), Twan Castelijns (LottoNL-Jumbo), Brian van Goethem (Roompot-Nederlandse Loterij), Dries De Bondt (Vérandas Willems-Crelan) a Nikolay Trusov (Gazprom-Rusvelo), kteří byli dojeti 45 km před Frankfurtem. Poté se mnoho týmů snažilo udělat stabilní únik, ale na mokré vozovce to bylo velmi obtížné.

Velmi silná sestava poodjela peletonu zhruba 30 km před cílovou destinací. Hlavní, kdo si v této skupince 20 jezdců pomýšlel na vítězství, byl domácí John Degenkolb. To se ovšem nelíbilo dominantnímu týmu celé etapy Katusha-Alpecin. Do patnácti kilometrů peloton hravě tuto skupinku, kolem lídra stáje Trek-Sagafredo, Johna Degenkolba, dojel.

Alexander Kristoff vítězí na Eschborn-FrankfurtMokré silnice, déšť a vítr, na to vše se musel peloton připravit. Na posledních pár kilometrů si sice dva cyklisté trochu odjeli před peloton, který velmi opatrně najížděl do mokrých frankfurtských zatáček. Peloton se sjel a mohla začít hra, ve které hlavní roli hrála dvojice z Kaťuši. Ta si ve spurtu udělala takový náskok, že stájový kolega Kristoffa, Němec Rick Zabel, dojel na druhém místě. Náskok byl tak veliký, že zbyl čas i na vítězná gesta obou cyklistů. Naopak kdo neměl náladu slavit byl domácí závodník John Degenkolb z Treku, který se stal obětí pekelného dojezdu ve Frankfurtských ulicích a dojel třetí.

Třetím vítězstvím Kristoffa byl dorovnán rekord Erika Zabela. Jaký to paradox, že k dorovnání tohoto rekordu pomohl právě jeho syn Rick Zabel. V žebříčku nejvíce vítězství však stále vévodí jeho otec díky jednomu druhému místu navíc.

Český zástupce Petr Vakoč skončil na 45. místě.

https://www.youtube.com/watch?v=tyGSHsx8lxg

[cyklostat id=“Rund-um-den-Finanzplatz-Eschborn-Frankfurt“ etapa=“0″ rok=“2017″ nadpis=“Eschborn-Frankfurt 2017″]