Zemřel Michele Scarponi, během tréninkové jízdy ho srazila dodávka


Vítěz Gira d’Italia z roku 2011 byl během tréninkové vyjížďky sražen dodávkou. Zranění utrpěná tímto střetem bohužel sedmatřicetiletý Ital nepřežil.

V pondělí započal Scarponi závod Tour of the Alps a hned první den tu vyhrál první etapu. I během dalších etap si počínal dobře a nakonec dokončil celý závod na čtvrtém místě. Scarponi měl být také lídrem týmu Astana na blížící se Giro d’Italia poté, co se zranil Fabio Aru.

Jenže po dokončení závodu Tour of the Alps odjel společně se svým masérem domů do města Filottrano v kraji Marche.

Dnes ráno – 22.4.2017 se rozhodl trochu potrénovat a vyrazil na tréninkovou jízdu. Bohužel ho na křižovatce přehlíží řidič dodávky a Itala sráží. Scarponi utrpěná zranění nepřežil. Po sobě zanechal ženu a dvě děti.

Jeho tým Astana se vyjádřil k tragédii takto: „Náš jezdec Michele Scarponi zemřel dnes ráno během tréninkové jízdy blízko jeho domova v Filottranu. Michele byl na křižovatce sražen dodávkou. Ztratili jsme velkého a výjimečného šampiona, vždy se smějícího v každé situaci. Byl mezníkem a vzorem pro každého v týmu Astana Pro Team.

Michele Scarponi
Michele Scarponi si hraje se svými dětmi. Poslední fotografie, kterou přidal Scarponi na svůj instagram večer před svou smrtí.

Soustrast mu postupně vyjadřují snad všichni cyklisté v profesionálním pelotonu.

Odpočívej v pokoji.

1 komentář

  1. No člověk si ve stínu takovýchto událostí uvědomí jak je ten svět pomíjivý.Jeden den sleduješ Tour of the Alps a druhý den tady jeden z jeho hrdinů není.Je to smutné.

Comments are closed.